24 Şub
2010

4X4 Dakar serisini tanıttığımız Mitsubishi L200 pick-up modelinin yenilenmiş hali artık satışta. İlk çıktığında binek araç konforunun öncülerinden olan bu dev ticari araç, yenilenmiş yüzü ve yenilenmiş özellikleriyle konfor ve zerafeti bir arada sunmaya devam ediyor.

Yenilenen Özellikleri:

 • Kasa boyu 18cm uzatılmış.
 • Ön görünüm yüzü değiştirilmiş. İlk göze çarpan detaylar krom ön ızgara, yenilenen halojen tipi farları, gümüş alt koruma plakası, araçla aynı renk çamurlukları ve farklı yan basamaklar. Asık bir surat vardı şimdi ise daha kesikin bir yüz ifadesi ile karşımızda. Herkesin bu farklı ön yüze alışması yine zaman alacaktır. Aynı Lancer, Colt’un yeni versiyonlarında bu ön yüzün ilk bakışta itici gelmesi gibi.
 • İç mekanda ise orta kol dayama yeri, yenilenmiş gösterge paneli, yeni el freni ve otomatik vites kolu.
 • Euro NCAP güvenlik testlerinde 4 yıldızlı.
 • ASTC (aktif stabilite çekiş kontrolü) güvenlik sistemi.
 • 2.5 Di-D common rail 178 PS gücüyle zirvede. (Mitsubishi L200 4×4 Instyle modelinde yer alan motor seçeneği.)
 • Direksiyondan kumandalı müzik sistemi, Cruise control (hız sabitleme sistemi),yağmur ve far sensörü, AUX-in girişi ve sınıfında tek elektrikli 5. cam donanımda sunulmakta.
Basın Bülteni

MITSUBISHI L200 YENİLENDİ

Konfor, güvenlik ve gücü bir arada sunan sınıf lideri özelliklere sahip pick-up Mitsubishi L200 yenilendi. Kasa boyu 18 cm uzayan Yeni Mitsubishi L200’ün yenilenen ön yüzü ve artan konforu ile sürüş keyfi daha da arttı. Sınıf lideri özelliklere sahip Mitsubishi L200, yenilenmiş olarak şimdi Türkiye’de. Temsa Global distribütörlüğünde Türkiye’ye getirilen Yeni Mitsubishi L200, şimdi daha kullanışlı ve birçok yeniliğe sahip.

Yeni Mitsubishi L200, kasa boyunun 18 cm daha uzatılması ve güçlendirilen donanım özellikleri sayesinde ticari hayatta sürücüsünün en yakın iş ortağı olacak. Sınıfında lider olan kabin uzunluğu ve dönüş yarıçapının yanı sıra Yeni Mitsubishi L200, çekici görünümü ve artan konforu ile de şehir içi kullanımda bir devrim yaratıyor. Tüm bu özellikleriyle sınıfında tartışmasız lider olan L200, ikinci eldeki yüksek değeri ile de kullanıcısına kazandırmaya devam ediyor.

Görünüm

Güçlü krom ön ızgara, yenilenen halojen tipi farları, gümüş alt koruma plakası ve şık çehresi ile Yeni Mitsubishi L200 oldukça dikkat çekici. Geniş tip orta konsolu ile daha konforlu hale gelen L200, araçla aynı renk çamurlukları ve yeni dizayn yan basamakları ile yeni görünümüne kavuştu. Arka kasası da yeniden tasarlanan yeni Mitsubishi L200; geliştirilmiş işlevselliği ile yeni orta kol dayama yeri, yenilenmiş gösterge paneli, yeni el freni ve otomatik vites kolu ile daha keyifli bir sürüş atmosferi sunuyor.

Güvenlik ve Performans

Euro NCAP güvenlik testlerinde sınıfında dört yıldız alabilen tek araç olan L200 güvenlik özellikleri ile de rakiplerinin önünde. Yeni L200’de bulunan ASTC (aktif stabilite çekiş kontrolü) güvenlik sistemi, hem aracın virajlarda savrulmasını engelliyor, hem de patinaja düşmesini engelleyerek çekişi arttırıyor.

Yeni L200 2.5 Di-D common rail yüksek güçlü motoru ile yüksek verim sağlarken hava sürtünme katsayısının düşüklüğü ile de yakıt tüketimini ve CO2 seviyesini önemli ölçüde azaltıyor. Yeni Mitsubishi L200 4×4 Instyle modelinde bulunan 178 PS’lik motoru ile de sınıfının en güçlüsü olmayı başarıyor.

L200 4×4 Intense ve Instyle modellerinde Super Select 4×4 dört kademeli sürüş sistemi bulunuyor. Super select dört kademeli sürüş sistemi sayesinde L200, hem arazi koşullarında arazi dört çeker hem de normal yol koşullarında ve yüksek hızlarda sürekli dört çeker olarak hareket edebiliyor. L200 4×4 Instyle ve Intense modellerinde sırası ile sınıfında lider ASTC ve arka diferansiyel kilidi Off – road donanımı olarak sunuluyor.

Donanım*

Sınıf lideri Yeni Mitsubishi L200 şimdi çok daha yüksek donanıma sahip. Direksiyondan kumandalı müzik sistemi, Cruise control (hız sabitleme sistemi),yağmur ve far sensörü, AUX-in girişi ve sınıfında tek elektrikli 5. cam Yeni Mitsubishi L200’ü daha keyifli hale getiriyor.

Yeni Mitsubishi L200’lerin tavsiye edilen anahtar teslim fiyatları;
Yeni Mitsubishi L200 4×2 MT 40.933 TL
Yeni Mitsubishi L200 4×2 AT 42.876 TL
Yeni Mitsubishi L200 4×4 MT Intense 56.814 TL
Yeni Mitsubishi L200 4×4 MT Instyle 63.650 TL
Yeni Mitsubishi L200 4×4 AT Instyle 66.150 TL olarak açıklandı.
* Donanım seviyesi model bazında farklılık gösterebilir.

Bilgi İçin:
Soylu Cengiz Danışmanlık

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

1 Yorum - 2010 Mitsubishi L200 YenilendiYorum Yaz / Geribildirimde bulun

 1. Yorumcu / volkan / 03 Ocak 2011

  Yaklaşık 15 gün önce Mistubishi L200 model bir araba aldım. Alırken müşteri temsilcilerinin davranışları ve araba tanıtımları oldukça iyiydi ve aracı alırken bunu da göz önünde bulundurdum. Fakat arabanın kaporasını ödedikten sonra tüm davranış şekli değişti ve alırken verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Bunlar;
  Kasko dışında hiçbir ücret ödemeyeceğimi ve düşük faizli ve 3 ay sonra ödemesi başlayan taksitlerle ödeme yapabileceğim söylendi.
  Aracın kaporasını ödedikten sonra firmanın bana tavsiye ettiği kredinin aylık faiz oranı 1.05 di. Diğer bankaların 0.74 den faizle kredi verdiğini düşünürsek oldukça fazla bir fark oluşuyor. Bu krediyi kabul etmeyince 0.95 den ve ödemeleri hemen başlayan bir kredi önerdiler.
  Bunu da kabul etmeyince başka bir bankadan 0.85 faiz oranı ve 3 ay ertelemeli bir kredi kullandım. Sonuç olarak benim buradan çıkarmış olduğum sonuç firma müşterilerini yüksek faizle kredi veren bir finans şirketi aracılığıyla kandırıyor. Tabiki bu işlemler için iş yerimden dört beş defa izin almak zorunda kaldım.
  Daha sonra aracın kalan kısmını ödemeye gittiğimde aracın mtv’sini benim ödeyeceğimi belirttiklerinde başta böyle bir masraf belirtmediklerini ve ödemek istemediğimi belirttim. Bunun üzerine aracı geçici plaka ile verebileceklerini ve böylece yıl sonunandan sonra ruhsatı çıkacağı için iki defa ödemem gerekmeyeceğini söylediler. Bende bu şekilde kabul ettim. Sonraki gün işime giderken polis tarafından durduruldum ve bana verilen geçici plakanın servis çalışanları tarafından kullanılmak üzere tahsis edildiğini ve benim o plaka ile aracı kullanmaya yetkili olmadığımı belirterek; 550 TL ceza, 83 TL çekici ve otopark parası vermeye mahkum edildim ve hiç bir hatam ve bilgim olmadan verilen cezaları ödemek zorunda bırakıldım.
  Ayrıca aracı teslim almaya gitmeden her seferinde telefon ettiğim halde gittiğimde aracın hazır olduğunu servise gittiğimde ise hazır olmadığını belirtip beni geri yolladılar ve bunu tam 4 kez tekrar ettiler. Sonuç olarak bunun için de 4 defa izin almak zorunda kaldım.
  Yeni yıla girdiğimizde aracın ruhsatının çıkarılması konusunda çok fazla sıra olduğunu ve 4-5 gün süreceğini belirttiklerinde bir tanıdığım olduğunu ve kısa sürede çıkaracağımı belirttim. Firma tarafından olumlu karşılandı ve aracın belgelerini bana vereceklerini belirttiler. Şu an aracın belgelerini almak istiyorum yada ruhsatının çıkarılmasını ama firma tarafından dosyanın bulunamadığını söylüyorlar yada telefonlarıma cevap verilmiyor.

  Firma yetkililerinin bir çoğu sorununuzla ilgileneceğiz biz size döneceğiz diyerek başından savma formatında, tabiki bir dönüş olmuyor. Hiç bir işleri tam ve net değil. Söz verdikleri 450 TL yi ödemedikleri gibi banada fazladan 650 TL ödettiler.
  Bu firmadan araç aldığım için gerçekten çok pişmanım. Araç alacakların da bunları göz önünde bulundurup başlarına ne geleceğini önceden bilirlerse sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi