16 Oca
2010

Ferrari’nin dünyaca ünlü mimarlık firması Benoy tarafından tasarlanan ve tasarımında Ferrari’nin model yelpazesinden ilham alınan özel temalı parkı, 2010 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de açılacak. 200 bin metrakarelik tavanı, 200 km/s hıza erişen lunapark treni, lüks restoranları, interaktif alanları ve yarış okulunu içersinde barındıracak.

Web Adresi: http://www.ferrariworldabudhabi.com/

Basın Bülteni

Dünyanın İlk Ferrari Temalı Parkı Abu Dabi’de Açılacak!

Ferrari World Abu Dabi, 2010’da Hizmete Giriyor!

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari’nin dünyaca ünlü mimarlık firması Benoy tarafından tasarlanan ve tasarımında Ferrari’nin model yelpazesinden ilham alınan özel temalı parkı, 2010 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de açılacak. Dünyanın ilk Ferrari temalı parkı unvanını da alacak ve türünün en büyüğü olarak dikkat çekecek olan Ferrari World Abu Dabi, 200 km/s hıza erişen lunapark treni, lüks restoranları, interaktif alanları ve yarış okulu gibi unsurlarıyla da global bir çekim merkezi olmayı hedefliyor.
Ferrari markasının ve spor otomobillerinin temsil ettiği tutku, mükemmellik ve performansı simgeleyen ve global nitelikte çekim alanı olarak konumlandırılan dünyanın ilk Ferrari temalı parkı, 2010 yılında Abu Dabi’de kapılarını açacak. Dünyanın en önemli mimarlık firmalarından Benoy tarafından tasarlanan, Ferrari GT’nin gövdesinin klasik çift kıvrımlı profilinden ilham alınarak yükselecek olan Ferrari World Abu Dabi, aynı zamanda 200 bin metrakarelik tavanıyla da dikkatleri üstüne çekecek. Dünyanın en büyük Ferrari logosunu üstünde taşıyacak olan bu sıra dışı tavanının altında kurulacak Ferrari World Abu Dabi, 100 bin metrekarelik halka açık kapalı alana sahip olacak.
Dünyanın en büyük iç mekan parkı unvanına da şimdiden sahip olmaya hazırlanan Ferrari World Abu Dabi’de 7’den 77’ye herkesin faydalanabileceği ve hızı 200 km/s’ye ulaşan dünyanının en hızlı lunapark treni gibi eğlence unsurları da yer alacak. Ferrari F1 otomobilinin içinde yer almanın heyecan verici duygusunu yaşatmak amacıyla kurulacak olan bu özel tren, aynı zamanda yolcularını 62 metre yüksekliğe çıkarıp indirerek bir G-kuvveti deneyimi yaşatacak. Bununla birlikte Ferrari yarış ekiplerinin kullandığı son teknoloji ürünü yarış simülatörleri, uzmanlar eşliğinde Ferrari Sürüş ve Yarış Okulu, 2 lüks İtalyan restoranı gibi farklı eğlence ve deneyim unsurları da yine bu parkın içinde yer alacak. Ferrari’nin zengin mirasını kutlayan müthiş bir perakende ağıyla da desteklenecek olan Ferrari World Abu Dabi’de özel ürün mağazaları ve interaktif köşelerin yer alması da planlanıyor.

Ferrari World Abu Dabi Hk: Ferrari World Abu Dabi’nin sahibi, Abu Dabi’nin önde gelen emlak geliştirme, işletme ve yatırım şirketi Aldar Properties PJSC’dir. Aldar Properties PJSC ve ProFun Management Group Inc.’in ortak teşebbüsü olan Farah Leisure Parks Management L.L.C, Ferrari World Abu Dabi’nin idaresinden ve işletmesinden sorumlu olacak.

Güncelleme: 22 Eylül 2010 Saat: 14:47

– Dünyaca ünlü mimarlık firması Benoy tarafından tasarlanan Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de inşaatına devam edilen Ferrari World Abu Dabi, 28 Ekim 2010 tarihinde açılacağı duyuruldu. 200 bin metrekarelik çatısının altında 20’den fazla farklı atraksiyon sunacak. Dünyanın en yaratıcı ve eğlenceli lunapark unsurlarını da içinde barındıracak.

Ferrari World Abu Dabi Eğlence Unsurlarından Bazıları:

  • Formula Rossa – Saatte 240 km’lik hızlara çıkan dünyanın en hızlı roller coaster’ı
  • Speed of Magic (= Sihrin Hızı) – Daha önce hiçbir Ferrari’nin gitmediği, doğal ve olağanüstü yerlerden oluşan, sürekli değişen gerçek üstü bir ortamda seyahat eden bir gencin maceralarını takip eden 4 boyutlu fantezi bir yolculuk.
  • Made in Maranello (= Maranello’da üretilmiştir) – Maranello’daki ünlü Ferrari fabrikasının duvarlarının ardında gerçekleşen ve misafirlere dünyanın en rağbet gören otomobilinin karışık yapım sürecini izlettiren sanal bir gezi.
  • V12 – 12 silindirli motorun kalbine doğru giden ve su kanalında yapılan heyecan verici bir gezi.
  • G-Force (= G-Kuvveti) – Doğrudan Ferrari Enzo’dan esinlenen bir koltukta, heyecan arayanları kırmızı tavanın içinden 62 metrelik yüksekliğe çıkarıp tekrar yere geri indirerek bir Ferrari’nin gerçek G-kuvvetini deneyimlemelerine olanak veren, heyecan dolu bir (Yukarı-aşağı) kule binişi.
  • Viaggio in Italia – (İtalya’daki Viaggio) Bir Ferrari modelinin peşinden, İtalya’nın şehirlerinin, o şehirlerin belli başlı anıtlarının, dağlarının ve kıyılarının görülmesini sağlayan sanal ve havadan yapılan bir gezi.
  • Fiorano GT Challenge – Sıkı virajlardan kıvrılıp dolanarak giden ve bitiş çizgisine doğru depar atan Ferrari F430 Spider’larla yapılan eşsiz bir roller coaster düellosu.
  • Bell’Italia – (= Güzel İtalya) Muhteşem manzaralı Portofino ve Amalfi Sahilinden Monza yarış pistine, Roma’daki Kolezyumdan Venedik’e ve Ferrari’nin vatanı ve merkezi olan Maranello’ya kadar İtalya’nın en ünlü yerlerinin minyatür bir rekreasyonu.
  • Junior Training Camp – (= Çocuk Eğitim Kampı) Çocukların susuz otomobil yıkayabilecekleri, özel ‘ustalar’ hâline gelecekleri, şeref tribününe çıkacakları, uzaktan kumandalı otomobilleri yönetecekleri, kendi minyatür Ferrari’lerinin pazarlamasını yapacakları ve yumuşak, misafir dostu bir köpükten yapılan Formula 1 yarış otomobiliyle oynayacakları interaktif bir oyun alanı.
  • Ferrari World Abu Dabi Hk: Ferrari World Abu Dabi’nin sahibi, Abu Dabi’nin önde gelen emlak geliştirme, işletme ve yatırım şirketi Aldar Properties PJSC’dir. Aldar Properties PJSC ve ProFun Management Group Inc.’in ortak teşebbüsü olan Farah Leisure Parks Management L.L.C, Ferrari World Abu Dabi’nin idaresinden ve işletmesinden sorumlu olacak.

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

Yoruma Kapali

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi