13 Eyl
2008

– Biraz geç kaldım bu yazıyı yayınlamakta ama henüz evime yeni döndüm ve şimdilik basın bültenini yayınlacağım. automotivİST 2008 ‘in Basın Toplantısı Fours Seasons Otelinde 10 Eylül 2008 tarihinde saat 10:30da gerçekleştirildi. Yaklaşık 1 saat süren toplantıda fuarın genel hatları, yenilikleri ve sponsorlara verilen plaketlerle son buldu. Basın bültenine ve fotoğraflara yazının devamından ulaşabilirsiniz.

2.automotivİST Kongresi
Konu: Üreticisinden distribütörüne, yan sanayicisinden tedarikçisine, yetkili satış ve servis organizasyonlarından otomobil severlere kadar tüm katılımcılar, “Otomotivin Geleceği ve Türkiye’nin bu gelecekteki yeri” ana teması çerçevesinde konuşacak.
Tarih: 28 Kasım 2008
Yer: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı
Ana Sponsor ve Diğer Destekçileri: Opet ve Aksigorta, Aygaz, Bosch, Ford, Hürriyet, Lassa, NTV, Renault, Temsa Global, Toyotasa, Tüpraş , VW Doğuş
Yenilikler:
-İş görüşmeleri için VIP buluşma alanı
-2009’da “Otomotivin Oskarları”

NOT: Basın Toplantısında, Cumhurbaşkanlığı resepsiyonu için yazışmalar tamamlanmış olduğu ve cevap beklendiği belirtildi.

Fotoğraflar

Basın Bülteni

“Otomotivin geleceği ve Türkiye’nin bu gelecekteki yeri” automotivİST 2008’de konuşulacak

“Otomotivin Geleceği”nin konuşulacağı Türkiye’nin tek bağımsız uluslararası otomotiv kongresi automotivİST, yenilikleri, konuları, konuşmacıları ile sektöre ikinci kez damgasını vurmaya hazırlanıyor. 2. automotivİST kongresi, 28 Kasım 2008’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

Otomotiv sektörünün kalbi ikinci kez, Türkiye’nin tek uluslararası bağımsız otomotiv kongresi automotivİST’te atacak. 2007 yılında sektörün büyük ilgi gösterdiği automotivİST, 28 Kasım 2008 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Opet Ana sponsorluğunda düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl Türkiye ve dünyada otomotiv alanında isim yapmış kişilerin konuşmacı olarak katıldığı automotivİST’te bu yıl katılımcıları üç farklı salonda düzenlenecek farklı konularda panel ve oturumlar bekliyor. Üreticisinden distribütörüne, yan sanayicisinden tedarikçisine, yetkili satış ve servis organizasyonlarından otomobil severlere kadar tüm katılımcılar, “Otomotivin Geleceği ve Türkiye’nin bu gelecekteki yeri” ana teması çerçevesinde konuşacak. Kongrenin diğer destekçileri ise Aksigorta, Aygaz, Bosch, Ford, Hürriyet, Lassa, NTV, Renault, Temsa Global, Toyotasa, Tüpraş ve VW Doğuş olacak. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan kongrenin açılışına ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, VIP öğle yemeğine konuşmacı olarak katılacak.

automotivİST 2008 – 2. Uluslararası İstanbul Otomotiv Kongresi’nin detaylarını 10 Eylül 2008 tarihinde Four Seasons Otelde gerçekleştirilen basın sohbet toplantısı ile açıklayan Soylu ve Cengiz Danışmanlık kurucu ortakları Yusuf Soylu ve M. Arif Cengiz, bu kongreyle İstanbul’u otomotiv sektörünün merkezi yapma çabalarını sürdürdüklerini kaydetti. Basın sohbet toplantısında kısa bir sunum yapan Yusuf Soylu, Türkiye’nin lokomotifi, ihracat şampiyonu olan otomotiv sektörünün böyle bir kongreyi çoktan hak ettiğini söyledi.

Yusuf Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “automotivİST kongresiyle otomotivin konuşulduğu uluslararası bir platform yaratmaya çalışıyoruz. Bu kongreyi, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Arap yarım adasının merkezinde olan İstanbul’da düzenleyerek ülkemizin dünya otomotiv sektöründe hak ettiği yeri almasına çalışıyoruz.

Yusuf Soylu, 2. automotivİST kongresinin içeriğinin geçtiğimiz yıla oranla güçlendiğini ve zenginleştiğini belirterek şunları söyledi: “Her yıl kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl sponsorlarımız arttı. İçeriğimiz zenginleşti. Farklı konulardaki panel ve oturumlarımızla, üretici-distribütör, yan sanayici-tedarikçi, satış-servis ve hizmet sağlayıcıları olmak üzere otomotiv sektörünün nabzını tutacağız. Tüm bu sektörlerden katılımcıların biraraya geldiği en geniş katılımlı platform olma iddiasındayız. Hedefimiz, zenginleşen içeriği ve niteliği, güçlü sponsorları, katılımcı profili ile automotivİST’in uluslararası takvimlere girmesidir.”

Opet ana sponsorluğunda, Aksigorta, Aygaz, Bosch, Ford, Hürriyet, Lassa, NTV, Renault, Temsa Global, Toyotasa, Tüpraş ve VW Doğuş desteğiyle düzenlenecek olan automotivİST kongresinin ikincisinde; yol ve yolcu güvenliği, üretim, verimlilik, lojistik, innovasyon, teknoloji, satış kanallarının geleceği, alternatif yakıt ve çevre yatırımları, insan kaynakları, reklam ve pazarlama, yetkili satıcılar için verimlilik ve karlılık, sosyal sorumluluk, bilgi teknolojileri, fuarlar ve tanıtım fırsatları, strateji ve planlama gibi farklı konular etrafında birçok panel ve oturum düzenlenecek. Konusunda saygın otoriteler ve Avrupa satış-pazarlama direktörleri başta olmak üzere sektör liderleri konuşmacı olarak bu oturumlara katılacak. Oturumların sonunda sonuç bildirgesi yayınlanarak kamuoyuyla paylaşılacak. Bu sayede oturumlarda tespit edilen sorunların ve tartışılan çözüm önerilerinin otomotiv sektörüne ışık tutması hedefleniyor.

Kongreye otomotiv sektörünün her kademesinden katılımcıların katılabilmesi amacıyla ulaşım kolaylığı da sağlanıyor. Marmara Bölgesi’ndeki otomotiv sanayi bölgelerinden, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’na servis kaldırılacak.

2’inci automotivİST kongresi akabinde, kongre katılımcılarına yönelik olarak “Otomotiv ve sosyal sorumluluk” konulu Cumhurbaşkanlığı resepsiyonu düzenlenmesi planlanıyor.

İş görüşmeleri için VIP buluşma alanı

automotivİST – 2. Uluslararası İstanbul Otomotiv Kongresi’nin geçtiğimiz yıldan farklı bir yeniliği de “Buluşma Alanı” olacak. Kongre katılımcılarının, sektör lider ve çalışanlarının birbirleriyle rahatça görüşebileceği, tanışabileceği ve fikir alışverişinde bulunabileceği bir ortam yaratılacak. Yüksek VIP standartlarla donatılacak olan bu mekânda; sekretarya, kablosuz internet, telefon, açık büfe katılımcıların hizmetinde olacak. Buluşma Alanı’ndakilerin panelleri izleyebilmeleri için televizyondan canlı yayın yapılacak.

2009’da “Otomotivin Oskarları”

Yusuf Soylu, automotivİST kongresinin üçüncüsünü 26-27 Kasım 2009’da planladıklarını ve bu kongre için şimdiden hazırlık yaptıklarını kaydetti. Soylu, 2009 automotivİST kongresine damgasını vuracak, kriterler ve jüri detaylarını kongrede açıklayacakları önemli bir girişime hazırlandıklarını kaydederek, konularının uzmanı ve seçkin bir jüri ile, Yılın Otomotiv Girişimcisi, Yılın Otomotiv Yöneticisi ve Yılın Otomotiv Bürokratı olmak üzere üç kategoride teşvik amaçlı ödül verileceğini açıkladı.

automotivİST hakkında daha fazla bilgi almak için www.automotivist.com İnternet adresini ziyaret edilebilirsiniz.

Basın Bülteni
Bilgi için: Soylu ve Cengiz Danışmanlık
Sn. Gamze Şernaz

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

2 Yorum - automotivİST 2008 Basın ToplantısıYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi