18 Ağu
2008

– Almanya, Berlin‘de Colt’un yeni yüzü reklam çekimi sırasında fotoğraflandı. Büyük abilerine benzer bir ön görünüşe sahip olmuş. Çekiç kafalı köpekbalığına benzemiş doğrusu. Avrupa pazarında rakipleri: Yeni Ford Fiesta, Fiat GP, Toyota Yaris olacak.. Paris otomobil fuarında görücüye çıkacak araç en erken Ekim ayında Avrupa pazarında satışa sunulacak.


2009 yılında yollarda göreceğimiz Colt bu olacak. Sadece ön yüzü değiştirilen modelin Evo, Lancer’a oldukça benzemekte. Ama bu benzerlik abilerininki kadar güzel görünmüyor doğrusu. Araç resmen itici olmuş. Nasıl desem tipsiz – biçimsiz – garip – uzaydan gelmiş gibi. Dönüp bakılacak bir araç gibi durmuyor. Firma aracın sadece ön yüzünü yenilemekle yetindi oysaki uzun süredir aynı yüzle piyasada olan modelin artık tamamen yenilenmesi gerekiyor.

20 Eylül 2008 Saat: 19:24

– Paris Otomobil Fuarında görücüye çıkacak Colt artık üstündeki perdeyi kaldırdı. Pek bir şeye benzetemedim yine kusura bakmayın… Evonun küçüğü ve biraz daha somurtgan ve kızgın bakanı diyebiliriz. Motor seçeneklerinden mevcut 1.1 ve 1.5lt lik Benzinli motorlar korunurken, 1.5lt DI-D motor seçeneğide yenilenmiş olarak gelecek. Mitsubishi Colt versiyonun üstü açılabilir tipinide yapmak istediklerini açıklamışlar.
– Colt’un rakipleri: Yaris, Fit, Versa, Fiesta, Grande Punto, Aveo v.b. küçük sınıf otomobiller olacak. Ne kadar tutulur bilinmez. Özellikle Yeni Fiesta en çok göze batanlar arasında.

2 Ekimde daha detaylı bilgilerle yine aynı adrese bekliyorum.

Güncelleme: 3 Ekim 2008 Saat 12:26

– Paris Motor Show’da nihayet tüm detaylarını görebildik. 3, 5 ve RalliIIArt versiyonları tanıtılan yeni Colt, pek bekleneni veremediğini söyleyebiliriz. Eski versiyonu halen tüm ilgiyi – beğenileri üzerinde barındırmaya devam edecek gibi gözüküyor. Ayrıntılarda ise;– Fuarda 3 yeniliğini tanıtan Mitsubishi, Lancer Sportback, Dakarda gelecek yıl yarışacak Lancer ve Colt versiyonlarını podyuma çıkardı. Basın Bülteni henüz yayınlanmadı ama yeni Colt’un %65i yenilenmiş olduğu söyleniyor.Yeniliklerini, Mitsubishi Colt Minisitesinden okuduğum kadarıyla sizlere aktarmaya çalışacağım.

Dizayn : Ön, arka görünüşü değiştirilen, abileri gibi kızgın ve saldırgan bakan bir ifade mevcut. İç mekanda ise yenilenmiş konsolu, göstergeleri ve özenle seçilmiş koltuk malzemeleri – deri kaplı direksiyon simidiyle hem göze hemde sürüşe katkı sağlamakta. Ayrıca 9 farklı renk seçeneğide mevcut.

Motor : 1.1lt 75HP, 1.3 lt 95 HP ve 1.5lt 109 HP benzinli motor seçenekleri mevcut.

* 3Kapı: 1.5 lt 0-100km/h 11sn, 1.3lt ve 1.1 lt için bu hızlanma 12.9sn sürmekte ve 1.1lt’lim motorun yakıt tüketimi 5.5lt/100km yeterli olurken, 130 g/km ‘de CO2 salınımı yapmakta.

* 5Kapı: 1.5lt 0-100km/h 10sn, 1.3lt 11.1sn sürerken, 5.8lt yakıt tüketimi ve 138g/km CO2’yi çevreye salmakta.

*RallıArt: 1.5lt 150Hp güç üreten motor 0-100km/h hızlanmasını 7.4sn de tamamlamakta. Turboşarjlı, intercoolerlı, maksimum 210NM torkunu 3500devirde verebilen MIVEC adlı subap zamanlama sistemi sayesinde çift kam miline emir vererek kesintisiz sürüş zevkini kullanıcısına sunmakta. 3 ve 5 kapılı versiyonları mevcut.

– Hıza duyarlı müzik sistemi, silecekler, yağmur sensörü, otomatik far aydınlatma sistemi, kapı açık alarm sistemi ve araç geçişlerinde kolaylık sağlayan sinyaller (3 kere sinyal verip sönüyor.) de donanımında yer almakta.

* Aksesuarları: Sis farları, kapı koruma bantları, handfree kit, kol dayama aparatı ve gümüş dekoratif öğeler mevcut. Broşürünüde indirebilirsiniz.

Güncelleme:9 Kasım 2008 : 2009 Colt Ocak’ta Türkiye’de

– 5-6 kasım tarihleri arasında Yeni Colt’un lansmanı yapıldı ve Avrupa Pazarına Kasım 2008 de girmesi planlanmakta. Türkiye pazarına ise 1.3lt benzinli motor seçeneği ile Ocak 2009da gelecek. Bunun ile ilgili basın bülteni aşağıda yer almakta…

Yeni Nesil Colt bakışları üzerine çekecek

Mitsubishi’nin yeniden tasarladığı Yeni Nesil Colt, “jet uçağı” ön ızgarası, yeni konfor ve güvenlik özellikleri, donanımı ve tasarımıyla tüm bakışları üzerine çekecek.

Tamamen yeniden tasarlanarak üretilen ve yeni standartlara kavuşan Yeni Nesil Colt, Mitsubishi Motors ailesinin en genç ve en yeni üyesi olarak pazardaki yerini alıyor. 5 – 6 Kasım 2008 tarihlerinde Mitsubishi Motors Europe’un Barselona-İspanya’da dünya lansmanını yaptığı Yeni Nesil Colt, Kasım 2008’de Avrupa pazarında satışa sunuluyor.

Yeni Nesil Colt, üstün tasarımı ile Mitsubishi Motors Europe’un binek otomobil pazarındaki stratejik büyüme hedefini vurguluyor. Harika bir sportif mirasa sahip bir ailenin küçük üyesi Yeni Nesil Colt, tamamen yenilenen dış tasarımıyla keskin hatlara sahip Yeni Lancer’a benziyor. Colt, “jet uçaklarının” hava emiş sisteminden esinlenerek tasarlanan ön ızgarası ve A sütununun önünde yer alan tamamen yeni gövde panelleri ile göz alıcı bir tasarıma sahip bulunuyor. Daha güçlü bir yol tutuş sağlayan ön tamponun adaleli hatları ve onu tamamlayan samurai-vari yeni ön farlar, Lancer’dan esinlenildi. Benzer şekilde, rüzgar tüneli testinde aerodinamiğe de büyük önem verildi ve köpekbalığının burnuna benzeyen ön kısmın şekli de araçta ilave bir rüzgarlığa ihtiyaç bırakmayacak şekilde optimum seviyeye getirildi.

5 kapılı modelde yenilenen arka kasa (sarmalanmış ve daha ince bir arka aydınlatması, daha alçak stop lambaları, yeni arka kapak sabitleyici, yeni tasarlanmış tampon), araca yeni bir karakter kazandırırken, aracın daha alçak ve geniş görünmesini sağlıyor. 3 kapılı modelin arka kasasında ise tampon ve koyu renkli far yuvaları dikkat çekiyor.

Yeni Nesil Colt’un Türkiye’de, tek motor seçeneği ile satışa sunulması planlanıyor:
1.3 Benzinli*
Silindir hacmi 1,332 cc
Max. güç 95 ps @ 6,000 rpm
Max. tork 125 Nm @ 4,000 rpm
Max hız** 165 km/h
* 5 ileri M/T ve 6 ileri AllShift otomatikleştirilmiş düz vites
Yeni Nesil Colt ile sürüş keyfi artıyor

Yeni nesil Colt, müşterilerinden gelen istekler doğrultusunda geliştirilerek, gerek kent trafiğinde ve gerekse uzun yolculuklarda daha konforlu ve daha güvenli bir sürüş keyfi sunuyor:

* İlave süspansiyon diski ve keçe tamponları konularak gürültü seviyesi önemli ölçüde azaltıldı. (Tarafsız ölçümler, Mitsubishi Motors Europe Articulation Index testi uygulandığında %5’lik bir iyileşme olduğunu göstermektedir).
* Koltuk döşemeleri yenilenen araçta aynı zamanda kontrol paneli (direksiyon simidi, dijital bilgi ekranı, iç mekan aydınlatması, müzik sistemi ve havalandırma ayarları) yeniden tasarlandı.
* Fren destek sistemi, hız sabitleme sistemi (Cruise Control), Ani Fren Sinyal Sistemi, “Eve Kadar Takip” aydınlatması, Ipod/MP3 player bağlamak için AUX girişli audio unitesi ve vites değiştirme göstergesi gibi yeni geliştirilen özellikler de yeni tasarımın birer parçası oldu.
* Yeni Nesil Colt, iç mekanda esnekliği artırmak amacıyla yeniden tasarlandı. Kapasitesini artırmak üzere (önceki Colt’ta 854 litre iken şimdi 1,032 litre) tamamen düz zemin olabilen ve yüksekliği de ayarlanabilen bagaj ile geniş iç mekanın daha iyi kullanılmasına olanak tanınıyor.

Temsa Global, Yeni Nesil Colt’u 2009 yılının Ocak ayında Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor.

Bilgi için: Soylu ve Cengiz Danışmanlık
Sn. Figen Kol

Kaynak:
http://www.autoweek.nl/forum/read.php?12,3667193
http://www.autoblog.com/2008/09/19/paris-preview-mitsubishi-inadvertently-posts-pics-of-colt/
http://www.newcolt.com

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

5 Yorum - 2009 Mitsubishi ColtYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi