01 Şub
2007

– Fiat Bravo, GP (Granade Punto) stilinden o kadar etkilenmiş ki tüm model yelpazesinin yüzünü aynı görüntü ile yeniliyor. Gayet hoş tabiyki. Darboğazdan çıkmakta kararlı olan Fiat , yeni – etkili – göze hoş gelen – italyan stilini tekrar yansıtmaya başladı ve başarılı da oldular. Yeni Fiat Bravo yeni Fiat Logosuyla ile tanışalım.

Güncelleme

– Bu yazıyı 1 Şubat 2007 tarihinde eklemişim ve bugün 29 Şubat 2008 Fiat bravo artık gerçek ve Türkiye’de satışa sunuldu. En önemli özellikleri, 105 ya da 120 hp güce sahip 3. nesil Common Rail Turbo Dizel 1.6 16V Multijet versiyonlar ve 120 ya da 150 hp güç üreten yeni Turbo T-Jet ailesinden benzinli versiyonlar, Blue&Me™ sistemi ile Bluetooth™ özelliği olan cep telefonunuzu ellerinizi direksiyondan çekmeden yönetebilir ve telefon rehberinize kayıtlı ismi söyleyerek aramanızı gerçekleştirebilmesi, Active, Dynamic, Emotion ve Sport donanım seçenekleri:

1. Emotion versiyonlarında standart 14-kollu 16″ alaşım jantlar
2. Dynamic versiyonlarında standart 20-kollu 16″ alaşım jantlar*
3. Dynamic ve Emotion versiyonlarında isteğe bağlı 17″ alaşım jantlar
4. Sport versiyonunda standart 15 kollu 17″ alaşım jantlar

29 Şubat 2008 itibariyle Fiat resmi sitesindeki fiyat listesi:
BRAVO 1.4 16V 90 HP ACTIVE 29.400
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP ACTIVE 31.900
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP DYNAMIC 34.400
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP EMOTION 36.900
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP DYNAMIC DUALOGIC* 37.100
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP EMOTION DUALOGIC* 38.600
BRAVO 1.4 16V TURBO 150 HP SPORT 40.900
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 105 HP ACTIVE 35.500
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 105 HP DYNAMIC 38.000
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 105 HP EMOTION 40.500
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 120 HP DYNAMIC* 39.500
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 120 HP EMOTION* 42.000
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 120 HP DYNAMIC DUALOGIC* 42.200
BRAVO 1.6 16V MULTIJET 120 HP EMOTION DUALOGIC* 43.700

STİL PAKETİ : 17″ ALAŞIMLI JANTLAR + ARKA SPOİLER VE YAN MAŞPİYERLER
TEKNO PAKET: ÖN PARK SENSÖRLERİ ve LASTİK BASINÇ KONTROL SİSTEMİ
* 2008 yılının ilk yarısında satışa sunulacaktır.

Sıradışı Bravo, Türkiye yollarına çıkıyor

Fiat’ın yeni hatchback otomobili Fiat Bravo Türkiye’de. Sportif tasarımı ve sıradışı özellikleri ile dikkat çeken Fiat Bravo, Avrupa’daki başarısını Türkiye’de de yakalamayı hedefliyor.

Fiat’ın Grande Punto ile başlattığı ve Linea ile devam ettirdiği yükselişi, Fiat Bravo ile doruğa çıkıyor. Bravo; 5 motor, 8 renk ve 4 versiyon seviyesi (Active, Dynamic, Emotion ve Sport), uçak geliştirmede kullanılan süreçlerinin üstünlüğü ile 18 ayda üretime hazır hale getirildi. Fiat Bravo üretime hazırlanışı, ürün özellikleri, Avrupa’daki satış başarısı ve iletişimi ile müşterilerinin karşısına sıradışı bir seçenek olarak çıkıyor.

Bravo projesi oluşturulurken müşteri beklentileri en ince detayına kadar incelendi ve tasarım, sağlamlık, paranın karşılığı, performans/tüketim ve iç hacim konularına özellikle önem verilerek yola çıkıldı. Fiat Bravo’nun sadece 18 ay sonra yollara çıkması tamamiyle uçak geliştirme süreçlerinde kullanılan sanal sistemlerin ve simülasyonların desteği ile gerçekleştirildi. Hiçbir noktada kaliteden ödün verilmeden gerçekleşen bu süreç ile otomotiv sanayinde bir rekora imza atıldı.

Fiat Tasarım Merkezi’nce tasarlanan Fiat Bravo’daki eğimli ön cam, damla biçimli farlar ve logonun yer aldığı sportif ızgara aracın en önemli özellikleri olarak göze çarpıyor. DNA’sında İtalyan tasarım anlayışına sahip olan Fiat Bravo, düz ve agresif hatlara sahip bir otomobil olarak dikkat çekiyor.

Bir otomobil olarak Bravo’nun sıradışılığı; sınıfının lideri dizel motor seçeneklerini, sınıfının lideri benzinli motor seçeneklerini, üstün güvenlik unsurlarını, üstün boyutları ve zengin donanım seviyesini, yani 5 temel özelliği, ulaşılabilir bir fiyata sunan bir paket olmasından ileri geliyor

Bravo, başta yarattığı internet platformu olmak üzere, yıl boyunca yapacağı sıradışı faaliyetleri ile de sınıfında farklılaşıyor ürün olarak sahip olduğu dizel ve benzinli motor seçenekleri, güvenliği, boyutları ve donanımı ile kullanıcılarına sıradışı bir dünya sunuyor

1.6 16V Multijet : Benzinli performansına sahip sıradışı dizel motorlar

Kusursuz bir sürüş keyfi yaratan 1.6 16v Multijet motorlu Fiat Bravo; Euro 4 standartlarına uygun, yüksek güç ve tork sağlayan 105 veya 120 Hp olarak iki güç seçeneği sunuyor.
Bu yeni motor, başarılı Multijet turbo dizel ile birçok “boyut küçültme” felsefesi avantajının üstün bir birleşimi. Fiat Bravo, gerçek sürüş keyfi için, çevreye saygı ile güç ve esneklikten vazgeçmeden düşük işletme maliyetleri arasında doğru bir denge kurmayı başarabiliyor.

1.6 Multijet serisi, çok önemli avantajlar sunuyor:

* Common Rail sistemindeki basınç 1300 bar’dan 1600 bar’a artışla birlikte daha verimli tüketim için yeni nesil enjektörler;
* Yaklaşık %25 daha fazla tork, sınıfının en düşük devirinde 1500 dev/dak’da,

sınıfının en yüksek torku 300 Nm,

* 10,5 saniyede 0-100 km/s hızlanma, 194 km/s maksimum hız ile sınıfının en hızlısı
* 100 km’de ortalama 4.9 lt yakıt tüketimi,

* 6 ileri vitesi sayesinde düşük gürültü seviyesi ile konforlu yolculuklar

Turbo 1.4 16V T-Jet : Dizel Tork Gücüne sahip sıradışı benzinli turbo motorlar
Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet turbo benzinli motor, iki farklı güç seçeneği ile sunuluyor: 120 Hp ile 150 Hp. Turbo motoru sayesinde sınıfının en yüksek tork gücünü tıpkı bir dizel motor gibi 1.750 devir dakikada yola aktarabiliyor. Bu sayede üstün performans değerlerini ekonomik olarak kullanıcısına sunuyor. Bu sihirli formül, Bravo T-Jet motorlara çok önemli avantajlar sağlıyor.

* 120 Hp ‘lik versiyon 206 nm torkunu 1.750 dev/dak veriyor. Bu motor seçeneği ile 9.6 saniyede 100km/s ulaşabilen Bravo , 6 ileri vitesi sayesinde 100km’de sadece 6.7 lt ortalama yakıt tüketimi ile sıradışı bir seçenek.

* 150 Hp’lik versiyon 230 nm torku ile 100 km/s sadece 8.2 saniyede ulaşarak üstün bir performans sergiliyor. Maksimum 212 km/s hızı ile sıradışı bir performans sunuyor.

Tüm vites seçeneklerini 6 ileri vites ile sunan Bravo’nun 120 hp’lik 1.6 16v Multijet motoru ile Dualogic otomatik vites seçenekleri yılın ilk yarısında pazara sunulacak

5 yıldızlı Sıradışı Güvenlik
Fiat Bravo, pasif ve aktif emniyet testlerinde en yüksek puanı alacak şekilde tasarlandı. European New Car Assessment Program (Euro NCAP) tarafından yolcu ve araç güvenliğinde en yüksek puan 5 yıldız ve çocuk güvenliği konusunda ise 3 yıldızla ödüllendirilen Fiat Bravo, yüksek dayanıklılığa sahip güçlendirilmiş yapısı sayesinde yolcularını en iyi şekilde koruyor.

Kategorisinde pek çok ilke imza atan Fiat Bravo’nun aktif ve pasif güvenlik alanında sunduğu donanımlar da dikkat çekiyor. ABS ve EBD de (Elektronik Fren Güç Dağılımı), çift aşamalı açılabilen sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, FPS (Yangın önleme sistemi), aktif ön başlıkları ve ön gergili emniyet kemerleri ile yolcularını hayata bağlıyor.

Elektronik Stabilite Programı (ESP), motor fren torku düzenleyici (MSR), patinaj önleme sistemi (ASR) ve yokuşlarda otomobilin geriye kaymasını önleyen Hillholder, güvenlik paketi içinde yer alıyor. Fiat Bravo’da sürücü diz havayastıkları ile 7 adet hava yastığına sahip olmak mümkün.

Sıradışı Boyutlar
Fiat Bravo, 434 cm uzunluğu, 179 cm genişliği, 149 cm yüksekliği, 260 cm aks açıklığı ve 400 litrelik yükleme kapasitesiyle tüm boyut karşılaştırmalarında sınıfında ilk iki sırada yer alıyor. Kalite, konfor, kullanışlılık açısından fark yaratmayı amaçlayan Fiat Bravo sahip olduğu sıradışı boyutları ile karşılaştırmalarda sınıfının en iddialı modeli olarak fonksiyoneliğini, stilinden ödün vermeden müşterisine sunuyor.

Sınıfının en geniş arka koltukları sayesinde yolcularına geniş yaşam alanı sağlayan Bravo 400lt bagaj hacmi ile ideal bir aile otomobili ölçülerine de sahip. 434 cm uzunluğuna rağmen Bravo, sahip olduğu üstün manevra kabiliyeti sayesinde sadece 10.4 metrelik dönüş çapı ile sınıfının en iyi değerine sahip. Buna bir de city fonksiyonlu direksiyon sisteminin rahatlığı eklenince Bravo’yu kullanmak gerçek bir keyfe dönüşüyor.

Fark Yaratan Sıradışı Donanımlar
Fiat Bravo sahip olduğu donanımlar ile de kullanıcılarına sıradışı seçenekler sunuyor.
Bravo, şerit ihlal ikaz sistemi sayesinde özellikle uzun yollarda dalgınlıkla şerit değişimlerinde sürücüsünü sesli olarak uyararak aktif güvenliği daha da yüksek seviyelere taşıyor. Bravo’nun sıradışı bir özelliği de viraj içini aydınlatan ön sis farları. Bu özellik kısa farların açık olduğu hallerde saatte 40 km hıza kadar direksiyonun döndüğü yöndeki ya da sinyal verilen yöndeki ön sis farı otomatik olarak devreye girip kör noktaları aydınlatıp istenmeyen durumların oluşmasını engelliyor.

Elektrikli katlanabilir dış dikiz aynaları, logo baskı sistemli açılabilir bagaj kapağı, kapı içi kollarının aydınlatması, lastik basınç kontrol sistemi, ön park sensörleri, Blue&me, geniş açılır elektrikli tavan da Bravo’nun diğer sıradışı özellikleri olarak dikkat çekiyor.

4 versiyona sahip ürün gamı ile son derece zengin olan Bravo’nun versiyonlarının standart donanımları:

Active : Sürücü , yolcu ve yan havayastıkları, ABS+EBD, klima, elektrikli ön camlar, elektrikli dış dikiz aynaları, uzaktan kumandalı merkezi kilit, deri direksiyondan kumandalı müzik sistemi, dual drive direksiyon sistemi

Dynamic: Active versiyonuna ilave olarak tavan havayastıkları, elektrikli arka camlar, çift bölge kontrollü tam otomatik klima, ön kol dayanağı, 16” hafif alaşımlı jantlar, arka park sensörleri, viraj içini aydınlatan otomatik ön sis farları

Emotion: Dynamic versiyonuna ilave olarak diz havayastıkları, ESP-MSR-ASR-HBA, yokuşlarda geri kaymayı önleyen hillholder, hız sabitleme sistemi, yağmur ve karanlık sensörleri, katlanabilir dış dikiz aynaları, arka kol dayanağı, krom kapı kolları ve yan cam çerçevesi

Sport: Emotion versiyonun krom kaplamaları haricinde ilave sport 17” hafif alaşımlı jantlar, yan marşpiyerler, spoiler, renkli fren kaliperleri, spor deri direksiyon ve vites topuzu, spor koltuklar ve sportif süspansiyon

Sıradısı İletisim: Şaşırtıcı, farklı

Fiat Bravo’nun iletişimi de sıradışılıklar ve sürprizlerle dolu olacak…

29 Şubat’ta başlayacak iletişim çalışmalarında genel reklam kampanyasını destekleyecek özel projeler ve sıradışı aktivitelerle hedef kitleyle buluşacak..

Tüm bu aktiviteler ve sıradışılıklar www.siradisilarabravo.com adresinde…

Ve bütün bu sıradışı özelliklere sahip Fiat Bravo, 29.400 YTL’den başlayan fiyatlar ile Türkiye yollarına çıkıyor…

Güncelleme: 15 Nisan 2008 23:50

– Japon Otomotiv Endüstrisi elektrikli motorlar işine girdi bile, Avrupalı rakipler ise ha girdi ha girecekler. Fiat ise bu konuda Alfredo Altavilla’nın söylediğine göre bu teknolojinin hayata geçmesi için daha erken ve yapılan çalışmaların 3 yıl içersinde mevye vermesi bekleniyor.

Motorlar:
– 2 silindirli 0,9lt hacminde petrol-electric hybrid motor, çift kavramalı transmisyon sistemi ile birlikte 2012 Avrupa emisyon normlarını karşılayacakmış.
– Büyük motor hacimli diesel-electric hybrid motor 4 silindirli ve 2.3lt olması bekleniyor.

* Tabiyki bu konuyu buraya yazdığıma göre ilk Hybrid motor teknolojisini Fiat, Bravo üzerinde deneyecektir.


Kaynak:

http://www.fiat.com.tr/bravo_fiyat.aspx
http://www.fiat.com.tr/haberler.aspx
http://www.motorauthority.com/cars/fiat/fiat-expects-to-sell-petrol-and-diesel-hybrids-by-2011/

Güncelleme – 26 Mart 2009 Saat: 00:51

– 1 haftasını dolduran ÖTV indirimi nedeniyle araçlarda %37 olan vergi dilimi %18’e düşürüldü ve bu indirim araç fiyatlarında 3bin ile 5bin TLlik indirime neden oldu. Fiatın kendi sitesindeki fiyatları ekliyorum..

BRAVO 1.4 16V 90 HP ACTIVE 26.720
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP ACTIVE 28.870
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP DYNAMIC 31.020
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP EMOTION 33.180
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP DYNAMIC DUALOGIC 33.350
BRAVO 1.4 16V TURBO 120 HP EMOTION DUALOGIC 34.640
BRAVO 1.4 16V TURBO 150 HP SPORT 36.020
BRAVO 1.6 16V JTD 105 HP ACTIVE 31.110
BRAVO 1.6 16V JTD 105 HP DYNAMIC 33.260
BRAVO 1.6 16V JTD 105 HP EMOTION 35.420
BRAVO 1.6 16V JTD 120 HP DYNAMIC 34.550
BRAVO 1.6 16V JTD 120 HP EMOTION 36.710
BRAVO 1.6 16V JTD 120 HP DYNAMIC DUALOGIC 36.880
BRAVO 1.6 16V JTD 120 HP EMOTION DUALOGIC 38.170

SKYDOME (ACTIVE HARİÇ TÜM VERSİYONLAR) 1.720
DERİ DÖŞEME (ACTIVE HARİÇ TÜM VERSİYONLAR) 1.720

FREEDOM KIT (DYNAMIC ve EMOTION VERSİYONLAR)
860

STİL PAKETİ (LAV KIRMIZI RENK DYNAMIC VERSİYONU HARİÇ TÜM DYNAMIC ve EMOTION VERSİYONLAR)
860
ESP + HILLHOLDER + ASR + MSR + CRUISE CONTROL (DYNAMIC VERSİYONLAR) 860
TEKNO PAKET (EMOTION ve SPORT VERSİYONLAR) 860
LAV KIRMIZI RENGİ (EMOTION ve SPORT VERSİYONLAR) 520
HAYAL MAVİSİ RENGİ (SPORT VERSİYONLAR) 520
SPORT KİT, STİL PAKETİ, LAV KIRMIZI DIŞ RENK ve ÖZEL İÇ DÖŞEMELER (DYNAMIC VERSİYONLAR) 1.720

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

14 Yorum - Yeni Fiat Bravo KarşınızdaYorum Yaz / Geribildirimde bulun

 1. Yorumcu / hülya kurşun / 29 Şubat 2008

  muthıs harıka bır gorunumu var kullanmak ıstıyorum hatta 2000model brava sahıbıyımkı onu satıp bıran once bravoyu almak ıstıyorum kesınlıkle bu araca sahıp olmak ıstıyorum ozellıklede bordosu bır harıka gozukuyor.esımde bende en kısa surede bu araca sahıp olmak ıstıyoruz.

 2. Yorumcu / EMRah / 09 Mart 2008

  araba cok manyak bısı
  cok gusel aravba olmus tebrıklerrr

 3. spor olanıyla testt sürüşü yaptımm on numaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 6 ileriii süper bii performanss arabasııı 2008 fiesta sahibiyimm takas yoluylaaa değiştiirrcemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 4. Yorumcu / mithat / 05 Nisan 2008

  slm ben çanakkale,den mithat yeni bravo aldım ve kullanıyorum bu araba süper yapılmış bence insana güven veriyor herkeze tavsiye ederim byy..

 5. Yorumcu / atalay / 27 Mayıs 2008

  çıkar çıkmaz vuruldum diyebilirim ve nisan ayında dinamik versiyon diesel modelini aldım kumandalar çok yumuşak ve sürüş keyfi mükemmel gaza bastığınızda 290 torka sahip motor 4. vitesde dahi kafanızı koltuğa yaslıyor bu benim 3ncü fiat arabam hepside orjinal italyandı fakat bravo ile fiat çağ atladı diyebilirim umarım bu memnuniyeti daha uzun zamanlar taşırım on numara bi araba almayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim

 6. Yorumcu / Ercan / 18 Haziran 2008

  Arkadaşlar bende Bravo’ yu çok araştırdım ama Peugeot 308 bi başka gibi duruyo..
  Bir, iki aya kalmaz arabamı değiştiricem sizden ricam Bravo’ mu yoksa Peugeot 308′ mi almam.
  İki modelinde dizelini düşünüyorum siz neyi tercih ederdiniz ???

 7. Yönetici / Heytbecom / 18 Haziran 2008

  Ercan
  – Bu tamamen senin beğenine ve alacağın araçtan beklentlerine bağlı bir şey. Biz ne desekte kendin her iki araca binip test etmen ve araçta aradığın özellikleri hangisi sağlıyorsa o araca yönelmen gerekiyor.

 8. Yorumcu / Hüseyin OKAY / 19 Ağustos 2008

  Arkadaşlar ben bir FIAT Bravo 1.6 105 bg Multijet sahibiyim..Aracımda sadece yağmur – karanlık sensörü ve BlueMe özelliği yok..Diğer donanımlar full..Aranızda bu aractan almak isteyenler varsa şiddetle tavsiye ederim..Şu anda bu aracın üzerine başka araç yok piyasada(kendi sınıfında)..Performansı süper arabanın..Bununla beraber düşük yakıt tüketimi de zevk veriyor..Ayrıca arabanın dış ve iç görümününün üzerine de tanımam yani:)Gayet konforlu,yakışıklı bence..Tekrar ösylüyorum hiç aklınızı karıştırıp başka arabaya bakmayın..Tavsiyem Bravo’dan yana…

 9. Yorumcu / selçuk akbay / 08 Eylül 2008

  bende 1.6 multijet 105 hp ve esp paketi olan bir bravo aldım arabayı test sürüşü yaptıktan sonra çok beğenerek aldım aldığım günden beri hayranlığım hergün artarak devam ediyor bence bu araba için söylenebilecek tek söz var.
  BRAVO.

 10. Yorumcu / gürsel / 10 Eylül 2008

  araba tam bir performans canavarı yakıt tüketmi ve yedek parcalarıda fazla pahalı sayılmaz ama performans şüphesiz mükemmel özelliklere gençler bu arabaya bayılacak bmw mercedes wolfwogan opel in yeni rakibidir

 11. Yorumcu / ırfan / 24 Ekim 2008

  bende 2000 model barava avr durumumu duzelttıgım ılk anda alıcam ısallah delı bısı ya arkadaslar

 12. Yorumcu / volki / 23 Mart 2009

  arkadaşlar ben yeni bravomu dün aldım , daha show room a girer girmez vuruldum , linea almak için gittim onu aldım , herkese tavsıyeederim mukemmel bir dizayn , mukemmel bir sürüş keyfiii, alacaklara şimdiden hayırlı olsun…

 13. Yorumcu / Leqend / 09 Haziran 2009

  Fazla söze gerek yok..sportif sürüş,konfor,maksimum tork =Bravo

  Sıradışı olmayı bilenlere BRAVO..!

 14. Yorumcu / qaliante / 21 Ağustos 2009

  valla araç güzel olabilir ama oldum olası fiatı sevmem. en teneke arabaları fiat yapıyor çünkü. size aracı satana kadar müşteri memnuniyeti iyide satıştan sonra film kopuyo. servis zamanı geldimi ananı ağlatıyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi