08 May
2007

– Otomobil dünyasının kalbi İzmir’de atacak. İZFAŞ ve Otomotiv Distribütörleri Derneği işbirliğinde düzenlenen İzmir Motorshow Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı 15 Mayıs günü açılıyor.Kültürpark’daki Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan İzmir Motor Show‘da, en son tasarım otomobiller ve markalar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 2 ve 3 nolu hollerde gerçekleştirilecek fuarda 30 marka ve 70 katılımcı yer alacak.

Detaylar:
Fuar Açılımı : 4. Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı
Fuar Alanı : İzmir Kültürpark Fuar Alanı
Şehir : İzmir
Ülke : Türkiye
Dönem : 15-05-2007 – 20-05-2007
Konu(lar) : Binek Araçlar, Ticari Araçlar, Otomotiv Yan Sanayi, Otomotiv Yedek Parça, Oto Aksesuarları, Oto Servis Ekipmanları, Otomobil Audio / Hi-Fi
Periyod : Yılda bir defa

Organizatör Künyesi İzfaş fuarcılık a.ş.
Adres : Şair Eşref Bulvarı No:50 K?rpark
Şehir : İzmir
Telefon : 232-482 12 70 p
Fax : 232-484 90 55

Geçen yıl gerçekleştirilen Motorshow Fuarı 2 ve 3 no’lu hollerde düzenlenmiş; 15.000 metrekare alan üzerinde düzenlenen ve 70 firmanın katıldığı fuarı 32.654 kişi ziyaret etmişti.İzmir Fuarcılık Hizmetleri’nden (İZFAŞ) yapılan açıklamada, Bursa’da üretilen ve dünyanın üç kıtasına ihraç edilecek olan TOFAŞ’ın yeni sedan otomobilinin ve Mermerler Grubu’nun Türkiye’ye getireceği Çinli Chery‘nin fuarda görücüye çıkacağı kaydedildi. Ayrıca fuarda, Honda’nın Honda Civic Hybrid modelinin de tanıtılacağı belirtildi.

İzmir Motorshow 2007’ye katılacak firmalar Alfa Romeo, Audi, Bridgestone, Chevrolet, Chery, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Fiat, Hyundai, Jeep, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Saab, Seat, Skoda, Suzuki, Temsa, Toyota, Volkswagen ve Volvo olacak.

İzmir Motorshow 2007 ‘ye katılması kesinleşen firmalar ise şöyle; Alfa Romeo, Audi, Chevrolet, Chery, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Fiat, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Saab, Seat, Skoda, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen ve Volvo. Fuarda sergilenecek olan ürün grupları da şu şekilde belirlendi: Binek Otomobil, Motorsiklet / Bisiklet, Hafif Ticari Araç, Lojistik Destek ve Hizmet Sektörü ile Sektörel Yayınlar.

Motor Show, hafta içi 10.00-22.00 hafta sonu ise 10.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Fuar giriş ücretleri ise 5 YTL olarak belirlendi.

Otomobil Fuarları Serisi

2004 yılından başlamak üzere yıllık bir fuar takvimi oluşturan Otomotiv Distribütörleri Derneği, aralarında İzmir’in de bulunduğu 5 ilde otomotiv fuarı düzenliyor. Fuarlar Bursa, Ankara, İstanbul, Antalya ve İzmir’de düzenleniyor.
Otomotiv Distribütörleri Derneği’ne üye firmaların katıldıkları fuarlardan daha fazla verim almaları ve ziyaretçilerin otomobil dünyasındaki gelişmelerden haberdar olmaları amacıyla düzenlenecek olan fuar sırasında, katılımcı firmalar çeşitli tanıtım etkinlikleri ve lansman showları gerçekleştiriyor.

Motoshow 2006 Haberleri:

– İzmir Motorshow 2006’ya Mercedes, BMV, Volvo, Alfa Romeo, Toyota, Porsche, Volkswagen, Opel, Peugeot, Fıat, Nissan, Kia, Renault, Mitsubishi, Hyundai, Citroen, Chevrolet, Saab, Dacia, Audi, Seat, Skoda, Harley Davidson, Bridgestone, Access Motor, Ertex ve Çelik Motor’un katılacağı belirtildi.
İzmir Motorshow, hafta içi 11:00 – 20:00, hafta sonu 11:00 21:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuar giriş ücreti ise 5 YTL olarak belirlendi.
Bu arada geçen yıl gerçekleştirilen İzmir Motorshow’u 17 bin 93 kişinin ziyaret ettiği belirtildi.
Fuar 21 Mayıs’ta sona erecek.


– İZFAŞ ve Otomotiv Distribütörleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen İzmir Motor Show- Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı, 16 Mayıs 2006 Salı günü 3. kez kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Otomobil dünyasının kalbi, 16-21 Mayıs 2006 tarihleri arasında Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda atacak.

Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenecek İzmir Motor Show’da, en son tasarım otomobiller ve markalar, özel tasarımlı standlarda ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Fuar, geçen yıl katılımcı ve ziyaretçilerden gördüğü büyük ilgi karşısında bu yıl genişleyerek 2 ve 3 nolu hollerde olmak üzere toplam 15 bin metrekare alan üzerinde düzenlenecek. İzmir Motor Show 2006’da 30 marka ve 70 katılımcı yer alacak. Fuara katılacak firmalar arasında Mercedes, BMV, Volvo, Alfa Romeo, Toyota, Porsche, Volkswagen, Opel, Peugeot, Fıat, Nissan, Kia, Renault, Mitsubishi, Hyundai, Citroen, Chevrolet, Saab, Dacia, Audi, Seat, Skoda, Harley Davidson, Bridgestone, Access Motor, Ertex ve Çelik Motor gibi ünlü firmalar yer alırken, Mercedes, Volvo ve Seat ile Harley Davidson bu yıl fuara ilk kez katılacak. Fuarda sergilenecek olan ürün grupları ise, binek otomobil, hafif ticari araçlar, motosiklet, hizmet sektörü, finans sektörü ve sektörel yayınlar olarak belirlendi.

İzmir Motor Show, hafta içi 11.00-20.00, hafta sonu 11.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuar giriş ücreti ise 5 YTL olarak belirlendi.

Geçen yıl 2 nolu holde 11 bin metrekare alan üzerinde gerçekleştirilen İzmir Motor Show Fuarı’nda, 59 katılımcı 23 farklı markayı temsil etmişti. Fuar, 17 bin 93 kişi tarafından ziyaret edilmişti.


İZFAŞ ve Otomotiv Distribitörleri Derneği işbirliği ile düzenlenen Motor Show Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı, Kültürpark’taki Uluslararası Fuar alanı 2 No’lu holde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından açıldı. Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent çevresinde yeni ihtisas fuar alanı yapımı için uygun arazi arayışı içine girdiklerini söyledi. Bu sene İzmir’de 5’incisi gerçekleştirilen uluslararası mermer fuarının katılımcı sayısı bakımından Avrupa’da 3.olduğunu hatırlatan Kocaoğlu Mermerciler Birliği yöneticilerini kendisine yeni ihtisas fuar alanının da artık kendilerine yetmediğini ilettiklerini söyledi.
Yaklaşık 45 gündür İzmir kent merkezine yakın bölgelerde daha büyük bir ihtisas fuar alanı inşaa etmek için arazi arayışlarını sürdürdüklerini belirten Kocaoğlu şöyle devam etti:
“Özellikle mermercilerden yeni ihtisas fuar alanının yetmediği, geliştirilmesi gerektiği yönünde ciddi talepler var.
En geç 1-2 yıl içinde ihtisas fuar alanımızın yerine yeni bir yapı kondurmak zorundayız. Kültürpak’ın fiziki konumu maalesef buna elverişli değil. Bugün dünyaya baktığımızda 500 bin metrekarelik alana yayılmış 150 bin metrekaresi kapalı ihtisas fuar alanlarıyla karşılaşıyoruz.
Biz de İzmir çevresinde yeni ihtisas fuar alanı yapabileceğimiz arazi arayışına girdik. Birkaç alternatif arazi üzerinde duruyoruz. En geç 1 ya da 2 ay içinde araziyi netleştireceğiz. Daha sonra iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarıyla tartışıp birlikte karar vereceğiz.”

Yeni ihtisas fuarı alanını İzmir ekonomisine katkı sağlayan İzfaş’ın ortaklarıyla birlikte yapacaklarını belirten Başkan Kocaoğlu, hazırlanacak projeyi kademe kademe yaşama geçireceklerini ifade ederek, “Öncelikle 45-50 bin metrekarelik bir fuar alanı yapıp bunu daha sonra 100 bin metrekareye kadar çıkaracağız. İzfaş’ın özelleştirilmesini de kademe kademe gerçekleştirmek istiyoruz. İzmir’in ismi gelecekte fuarlar ve kongreler kenti olarak anılmalı diyoruz.
Geçmiş dönemlerde İzmir’in gündeminde İEF vardı. Dünyadaki fuarcılık anlayışının değişmesiyle ihtisas fuarları gündeme geldi. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bu değişime ayak uydurmak zorundaydık ve uydurduk da. Bu sene ilki düzenlenen Motor Show Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı’nın İzmir’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”dedi.

Konuşmaların ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarın açılışını, girişe kurulan otomobil motorunun kontak anahtarını çevirerek yaptı. Açılışın ardından Kocaoğlu’na eşlik eden Ege Otomotiv Derneği Başkanı Ömer Kaplan, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Necip Kalkan ve beraberindekiler fuar alanındaki standları gezdi.
Firmaların piyasaya yeni sürdüğü otomobiller hakkında yetkililerden bilgi alan Kocaoğlu, Esbaş Klasik Araba Müzesini gezerken 1965 model Ford Golex V8 Otomotik Cabrio arabanın direksiyonuna geçerek objektiflere poz verdi.

Firmaların büyük ilgisi

Bu sene İzmir’de ilki düzenlenen Motor Show Otomobil ve Hafif Ticari Araçları Fuarı’na 51 firma katıldı. 11 bin metrekare kapalı alana sahip İhtisas Fuarı 2 No’lu Hol’de gerçekleştirilen fuarda, son model otomobiller ve markalar, özel tasarımlı standlarda ürünlerini sergiliyor.
14 Ekim’e kadaraçık kalacak olan fuar’da Alfa Romeo, Fiat, Peugeot, Opel, Renault, Skoda, Citroen, Lada, Chevrolet, BMW, Toyota, Mazda, Hyundai, Kia, Dacia, Audi, ve Wolksvagen Motor Show’a katılan markalar arasında yer alıyor. Hafta içi saat 11.00 ile 20.00 saatleri arasında, hafta sonu ise 11.00 ile 22.00 saatleri arasında gezilebilecek olan fuar için giriş ücreti olarak 5 milyon lira alınıyor.

Teknik heyetler Ankara’da buluştu

Öte yandan, İzmir’in ulaşım sorununu büyük ölçüde çözmesi öngörülen 80 kilometrelik Aliağa-Menderes demiryolu hattının metro standartlarına çıkarılmasını öngören Hızlı Tren Projesi konusunda hafta başında Başbakan Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştüğünü hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ankara’da İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD’nin teknik heyetlerinin bir araya geldiğini ve görüşmelerin gayet olumlu geçtiğini müjdeledi.

“Sanıyorum bir haftaya kadar her iki kurum arasında anlaşma sağlanacak ve bu büyük projenin hayata geçmesi için engel ortadan kalkacaktır” diyen Kocaoğlu sözlerini şöyle tamamladı:
“Bu proje, bu dönem birinci öncelikli projedir. İzmir’in ulaşım sorununu büyük ölçüde ortadan kaldıracak bir projedir. Bu projeyi İzmir’e kazandırmanın mutluluğunu önümüzdeki günlerde inşallah hep birlikte yaşayacağız.”

* 19 Mayıs Günü İzmir AutoShpw Fuarına gideceğim ve fotoğrafları Pazar günü ekleyeceğim. *


Alıntı:

*(2007)
– http://www.fuarplus.com/tr/detail/fuar/6846
– http://www.izfas.com.tr/izmirfair.php?sayfa_id=117&id=139&l=1
– http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/6479043.asp?gid=71

*(2006)
– http://www.milliyet.com.tr/2006/05/08/ege/axeko02.html
– http://www.argeportal.com/content/view/46/90/
– http://www.izmir.bel.tr/news_arsiv_det.asp?id=2374&ay=10&yil=2004&menuID=53&nID=2374

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

3 Yorum - İzmir 4. MotorShowYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi