04 May
2007

– İletişim formuma ulaşan bu mesajı olduğu gibi yayınlıyorum. Dendoff – Denizli Doğa ve 4X4 Offroad Klübü. Hem Denizli şehrini sevdiğim hemde bu tür klüplerin çoğalması gerektiğine inanıyorum. Bu mesaj vesilesiyle de bu klübü tanıtmış olduk.

DENDOFF DENİZLİ DOĞA 4X4 OFF-ROAD ve OTOMOBİL SPOR KULÜBÜ BASIN BİLDİRİSİ (29.04.2007)

Bugün buraya Ford-Yargül A.Ş. sponsorluğunda, Denizli Gençlik ve Spor İl müdürü Sayın Necdet Ayaz’ın katkılarıyla yapılan Dendoff slalom ve off-road oyunlarını izlemek için toplanmış bulunuyoruz. Bu yakın ilginizden dolayı Dendoff olarak sizlere teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

DENDOFF nedir? Şimdiye kadar neler yapmıştır? Bundan sonraki hedefleri nelerdir? Bu konularda sizlere kısaca açıklama sunmak istiyorum. Kısa adı Dendoff olan Denizli Doğa 4×4 off-road ve otomobil sporları kulübü, Başkan Turgay Korkmaz ve bu spora ilgi duyan küçük bir grup tarafından geçtiğimiz yıl kurulmuştur. Off-Road 4×4 araçlar ile doğada zor koşullarda yol almaktır. Off-road sporu ise,çeşitli engellerle zorlaştırılmış parkurlarda bu araçlar ile engelleri kısa sürede aşmak
için mücadele etmektir.

Başlangıçta 4×4 off-road derneği olarak başlayan oluşum daha sonra tüm otomobil sporlarını kapsayarak TOSFED Türkiye Otomobil Sporları Federasyonuna bağlı, sorumluluk alanı ve misyonu çok daha geniş bir kulüp olmuştur. Otomobil sporlarına olan ilginin her geçen gün daha da arttığı hepimizce malumdur. Bu bakımdan ilimizde Dendof’a çok büyük işler düşmektedir.

Dendoff, kurulduğu geçen yıldan bu güne Honaz, Babadağ, Çakıroluk yaylası, Eşeler yaylası gibi yerlere doğa ve piknik gezileri düzenlemiştir. Yatağan bıçakçılık festivali organizasyonunda 4×4 araçlar ile Kefe yaylasında gösteri yapmış vatandaşlarımızdan büyük ilgi görmüştür. İlimiz Cankurtaran bölgesinde düzenlediğimiz Off-road oyunları, İzmir kulübü üyelerinin de iştiraki ile kalabalık bir vatandaş grubu tarafından izlenmiş ve takdir görmüştür. Etkinliğin yerel medyada olduğu kadar, ulusal medyada da geniş yer alması Denizli’mizin bu alanda da sesinin duyulmasına vesile olmuştur. Bu etkinliklerimiz bugün burada oluğu gibi sizlerin de desteği ile devam edecektir.

4×4 off-road sporu kapsamında pilotlarımız lisanslarını almış olup, 4 adet 4×4 aracımız uluslar arası yarışma standartlarına göre modife edilerek hazırlanmıştır. Yapılan bu çalışmalar kısa sürede meyvesini vererek, pilotlarımız, Bolu yarışmalarında 2. nci, İstanbul-Sapanca da yapılan Türkiye Off-road şampiyonasında 6 ve 7 nci gelerek, bu zorlu etaplarda dereceye girmeyi başarmışlardır. Denizli’mizi temsil eden bu pilotlarımızı kutluyor,başarılarının devamını diliyoruz.
Dendoff’un hedefleri, Denizli’de otomobil sporunu yaygınlaştırmak, geliştirmek, ulusal hatta uluslar arası organizasyonlara imza atabilecek konuma getirmektir. Bugün zor gibi görünse de Denizli’nin girişimci, müteşebbis ve dinamik yapısı buna çok kolay imkan tanıyacaktır. İlimizde bu spora olan yoğun ilgi bunun ispatıdır. Yetkililerimizin,basınımızın özellikle Denizli halkının desteği ile bu hayalin gerçeğe dönüşmesi çok yakındır. Hepinize saygılarımı sunuyor, iyi eğlenceler diliyorum.

Mehmet Özaydın
Basın-Halkla ilişkiler sorumlusu
Tel : 0. 258. 251 68 68 Faks: 0. 258. 251 68 70
www.dendoff.org.tr [email protected]

Website: www.dendoff.org.tr

Güncelleme:
İlgili kulübün sitesi şu an aktif değildir. İnternet üzerinde herhangi bir başka iletişim bilgisi bulunmamaktadır. Bu nedenle bu konuda yukarıda yazılan yazı şu an için geçerliliği bulunmamaktadır. Ben aşağıda diğer kulüplerle ilgili bir lite yayınlıyorum bu adresin pasif olmaması adına:
DİGER ORGANİZATÖR KULÜPLER
İZDOFF İzmir Doğa Sporları ve Off-Road Derneği www.izdoff.org.tr
BASK Bursa Alternatif Sporlar Kulübü www.bask.gen.tr
DENDOFF Denizli Doğa Sporları ve 4×4 Off-Road Kulübü www.dendoff.org (sitesi aktif değil)
KAYMOD Kayseri Motor Sporları Kulübü www.kaymod.org
BOLLOFF Bolu Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü www.boloff.org
ÇOMSDER Çankırı Otomobil ve Motor Sporları Derneği www.comsder.org
KLASİK Klasik Otomobil Kulübü www.klasikotomobil.org
ESOK Eskişehir Otomobil ve Motor Sporları Kulübü www.esok.org.tr
KODOSK Kocaeli Doğa Sporları Kulübü www.kodosk.org.tr
TROİA Troia Otomobil Sporları Kulübü www.tosk.org.tr

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

  • Benzer Yazı Bulunamadı.

5 Yorum - DENDOFF KlübüYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi