25 Ara
2006

Volkswagen Tiguan
– VW ‘nin yeni Kompakt SUV modeli Tiguan, o sadece bir araç değil , bunun yanında isminin hakkını veren bir araç. ( Arazilerin yeni cesur yolcusu ).

AutoBild okurları tarafından oylanan, 10 ülkede yapılan ankette 350 bin oy arasından açık ara birinci seçilen Tiguan ismi uygun görülmüş bir araç.
– Wolfsburg’da 2008 2009 yılında Touareg’in küçük kardeşi olarak lanse edilecek.
– Dr Wolfgang Bernhard (VW nin yöneten kişidir kendisi) ‘a göre:” Bu harika sonuç,VW grubu için; Tiguan ismini seçmekte potansiyel alıcılara – satıcılara başvurmanın ne kadar doğru oldugunu göstermiştir. Bu pozitif tepkiler doğru yönde olduğumuzu bize gösterdi…”-Nanuk, Namib, Rockton ve Samun isimlerini sollayarak Tiguan ismi seçildi.. AutoBild okuyucuları 5 potansiyel isimden en beğendiklerini seçme fırsatını yakaladılar. Sonuçlar şaşkınlık veriyor.Çünkü 350 bin ‘den fazla okuyucu ankete oy kullanmış.
-Son 5 yılda Sport Utility Vehicle (SUV) sınıfında oluşan büyüme ile başarılı olan Touareg piskolojisinde bir araç transfer edilmiş olacak. O ‘da Tiguan… SUv sınıfındaki kullanıcılar için bu isim, seyahat, macera ve heyecen verici olarak görülüyor. İç mekanın şıklığı – konfor seviyesinin yüksekliği – arazi ve asfaltta sürücülere özgürlük veriyor. 2006 yılında off-road kullanımlar için tasarlanan Consept-A modeli Tiguanın ortaya çıkmasında etkili.

Tiguan: Söyleşini: (tee-güän) -nasıl telafuz edersiniz orasını bilemem..

Video: http://www.edmunds.com/insideline/do/GeneralFuture/articleId=116565
Çeviri: http://www.tiguan.nl adresinden….

Motor Seçeneği ve Özellikleri:

*Tiguan ,Rabbit ve GTi HB ile aynı platform üzerine inşa edilmiş.
*200HP – 2.0lt turboşarjlı – 4 silindirli GTi motoru ve VW’nin 3.6 lt V6 motorunu kullanılması bekleniyor.
*Passat ve R32 model standartlarında olacak olan Tiguan‘nın olası rakipleri Toyota RAV4 ve Honda CRV olacak..
*Avrupada manuel vites ile ,Amerikada ise 6ileri vitesli DSG (VW de ki adı) otomatik şansımanla donatılarak satışa sunulacak.
*3 sıra koltuk grubu bu modelde olmayacak.
*Bu aracı 2008 yılından önce yollarda görmemiz imkansız çünkü VW 2008 yılına kadar araçı geliştirme işlemlerinin süreceğini bildirmiş durumda.. Bugün ki http://arabam.e-kolay.net/haber.aspx?HID=1&PID=681&haberID=281075 adresindeki bilgiye göre:

* İşte bu haberi 25 Aralık 2006 yılında yazdığımda 2008 de gelecek denildi ama görüyoruz ki çok erken söylenmiş bir laftan öte gidememiş.
– Eylül ayında düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. VW kompakt SUV’u Tiguan’da, üçü benzinli olmak üzere toplam beş farklı motor seçeneğine yer verilecek. VW Tiguan’da kullanılacak bütün motorların aşırı besleme sistemiyle desteklenmesi de yine bir ilk olma özelliği olarak ön plana çıkıyor. VW’nin güncel modellerinde kullanılan TSI teknolojisinin kullanıldığı 150 HP, 170 HP ve 200 HP’lik benzinli motorlara ek olarak, VW’nin TDI teknolojisiyle donatılmış ve şimdiden Euro 5 normlarını sağlayan 140 HP ve 170 HP’lik dizel motorlar da Tiguan’ın güç ünitesi yelpazesinde yer alacak.

* Teknolojik olarak da gelişmiş bir araç olan Tiguan’da birçok yeniliğe yer verilmiş. Yeni tasarlanmış radyo ve navigasyon sistemi bunun önemli göstergesi olarak ön plana çıkıyor. Navigasyon ve eğlence verileri 30 GB’lık sabit diskte saklanırken aynı zamanda telefon kumandası, iPod ve MP3 çalar gibi aksesuarların da sisteme eklenmesi mümkün olacak. VW Tiguan’da yer alan yüksek teknoloji ürünlerinden bir diğeri de, bir SUV’da ilk park yönetim destek sisteminin kullanılmış olması. Park Asistansı denilen bu sistem, park alanına otomatik yönlendirme sağlıyor.
Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

2 Yorum - VW Tiguan ( Küçük Touareg )Yorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi