– 19 Eylül 2006 Yazan : Jamie Vondruska. Franfurt Ticari araç fuarında, VW ticari araç modeli olan Crafter’ı tüm güzelliği ile tanıttı. (Kısaca Crafter’ı tanımlamak gerekirse Sprinter’in benzeri)

– VW’nin planı Ford Transit, Mercedes/Dodge Sprinter ve Fiat Truckster kıvamında bir konsept araç yaratmaktı. Bu konseptin en özellikleri güzel bakan farları.

VW A.Ş.’nin açıklaması:
19 Eylül 2006, Hanover. Vw Crafter modelinden daha becerikli Atacama konsepti hazır.Wolfsburg’daki dizeyn merkezinde tasarlanan off-road araç Standart Transporter üzerine inşaa edilmiş ve ismini Güney Amerika’daki Atacama Çölünden almıştır.
Takımın kaptanı Ralf Dekena’nın ağzından, ” Atacama konsepti 4 tekerlekten çekiş sistemi rahat ve modern olarak yorumlanmış halidir. Kişilik ve fonksiyonelliğin kombinasyonudur. “. Ön kısımda alüminyum parçalarla oluşturulan radyatör ızgarası, ön far grubu , yüksek kalitede elit dış görünüş ve metalik dizayn ile güçlü ve kaslı. tüm bu detayların birleşimi olarak Atacama of-road/sport bir yapı kazanıyor.

Aracın arka cam yapısı hakkında bilgiler verilmiş ama ben pek bir anlam çıkaramadım. Anlayan biri yazabilirse çok sevinirim.

The unique side window design demonstrates the integration of exterior and interior. The side window design both relaxes and extends the lines on the side of the Atacama and makes interesting applications for the interior possible. The wedge in the panes can be used as an assembly and securing point for a functional interior, for stowage purposes for example, or as securing points for an upper sleeping level. The designer responsible, Romain Chareyre, explains: “The design study shows further potential for the Crafter in the leisure and fun segment”.

– Aracın çatısında yine arka camlardaki U şekli korunarak SUNROOF eklenmiş. Aracın arka kısmında tam ortada yer alan VW logosu aynı zamanda kapının açılmasını sağlayan gizlenmiş bir kapı kolu görevi görüyor.

– VW ticari araçlar satıştan sorumlu başkanı Harald Schomburg’a göre araç: ” Crafter sunumumuzda tüm kamer ışıkları bu egzotik aracın üstüne çevrilecek. Off-road kavramına yeni bir bakış açısı getireceğini düşündüğümüz 4 tekerlekte çekişli yeni konseptimizi inceleyecek ziyaretçilerin görüşlerini merak ediyorum. Eğer mümkün olabilirse ve pozitif bir tepki alırsak bu araçtan 100 adete kadar üretmeyi düşüneceğiz. Sonuç olarak: Wolfsburg dizayn merkezinden , Klaus Bischof (takımın başında), Lars Menge (prohe yöneticisi), Ralf Dekena, Romain Chareyre, Susanne Gerken (dizayn) ‘a bu harika konsept aracı oluşturukları için kutluyorum.”

– Gerçeğe dönersek Atacama epk bir farklılık göstermiyor. Normal ticari araçtan pek bir fakı yok. Alt basamakları- cam sunroof – biraz farklı cam tasarımı – yükseltilmiş bir gövde ve farklı renk şeçenekleri. Tek farkı 4 tekerlekten çekiş sistemi.

Teknik Bilgi:

VW Crafter, Kombi kısa dingil mesafeli
Motor: 5 silindirli turbo dizel with
charge air cooler, 2459 cm³,
Çıkış Gücü: 120 kW /164 bhp
Drive: Four-wheel drive (Achleitner),
6 vitesli çanzıman.
Off Road Tekerlekleri: 285/55 R 20
350NM tork üretiyor

Alıntı:
http://www.vwvortex.com/artman/publish/vortex_news/article_1837.shtml
http://www.autoblog.com/2006/09/20/vw-crafter-atacama-concept/
http://www.worldcarfans.com/news.cfm/newsID/2060920.008/country/gcf/volkswagen/vw-crafter-atacama-concept-revealed

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

  • Benzer Yazı Bulunamadı.

1 Yorum - VW Crafter Atacama KonseptYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi