26 Eki
2012

Mercedes-Benz Citan ile yeni kulvarları dolurmaya ve yeni hafif ticari pazarına yüksekten girmek için ürettiği Citan‘ı Aralık 2012’de satışa sunacak. Autoshow 2012 İstanbul fuarında da yer alacak ticari araç abileri Vito ve Viano, Sprinter kadar başarılı bir model. Ülkemizde her ne kadar ticari araçlar amaçları dışında kullanılıyor olsa da Mercedes araçta bunu da düşünmüş tabi ki. Hem binek hemde istediğiniz zaman ticari bir araca dönüşebilen konforlu bir araç oluşturmaya çalışmış. Fuar’da yakından inceleme fırsatımız olacak model hakkında genel bilgilere bir göz atalım.

2012 Mercedes Citan

Mercedes Citan Hakkında Kısa Kısa

– Üç farklı dizel motor (Euro 5 desteği sunan) (75 hp, 90 hp ve 110 hp) ve 1 adet benzinli motor (114 hp) seçeneği ile üretilmiştir.
– Ülkemiz koşulları düşünülerek ve ülkemizdeki hafif ticari pazarın genişliği de göz önüne alınarak aracın geliştirme çalışmaları yapılmış. Aracın deneneceği pilot bölgeler için (Almanya, İspanya, Fransa, İtalya, İngiltere) Türkiye’de bu nedenle dahil edilmiş.
Citan Kombi: 4,32 m uzunluğundaki 5 kişilik, Citan Panelvan: 3,94 m, 4,32 m ve 4,71 m olmak üzere üç farklı uzunluk seçeneği ile ticari kullanımın farklı alanlarına uygun bir araç, Citan Mixto: 5 kişilik bu aracın arka koltuğu tamamen yatırılabiliyor. Her iki yanında da standart olarak sürgü kapılı bu aracın uzunluğu 4,71 m.

2012 Mercedes Citan

Mercedes Citan Satış Fiyatları

– Citan, Autoshow 2012’de görücüye çıktıktan sonra Aralık 2012 itibariyle satışa sunulacak.
– Kataloglarda yer alan satış fiyatı: 109CDI (90 HP) modeli 53.000 TL
– Metalik boya isterseniz 1000 TL daha ödeme yapmanız gerekecek.

Kaynaklar:
http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/van/home/new_vans/Yeni_Citan.html#_int_van:home:top-feature:Yeni_Citan
http://blog.mercedes-benz.com.tr/mercedes-benz-citan/

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

2 Yorum - Mercedes Citan Autoshow 2012 İstanbul’da OlacakYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi