– Türkiye’de 3 adet satılan Ferrari FF, 2012 Auto Show İstanbul fuarınının yıldızları arasında yerini aldı bile. 630bin Euro fiyatı ve 660HP gücündeki V12 motoru ile Ferrari FF, Ferrari 612 Scaglietti modelini unutturdu bile. Ferrari markası altındaki ilk 4 tekerlekten çekişli model olarak tanıtılan ve yepyeni bir GT spor otomobil konsepti yaratması sebebi ile super sport modeller içinde en üst sırada yerini garantilemiş durumda.

Ferrari FF

– Ülkemizde şimdiye kadar 3 adet satılan Ferrari FF (döt kişilik ve dört tekerlekten çekişli anlamına gelmekte.) gelmiş geçmiş tüm Ferrari modellerinden hem radikal ön tasarım hem de arka hatları ile ayrılmakta. Spor otomobiller içinde 4 kapılı ve en geniş yaşam alanı sunması, 800 litreye varan bagaj hacmi ile ön plana çıkmakta.

– 660 HP gücünde V12 motoru 683NM tork üretebilmekte ve aracı 00-100km/s hızlanmasını çift kavramalı F1 tipi şanzımanı ile 3.7 sn de gerçekleştirebilirken, 335km/s son hıza çıkabilmekte. Tüm bunları yaparken Ferrari patentli dört tekerlekten çekiş sistemi 4RM mekanizmasınında çok büyük etkisi var. Bu sistem mevcut sistemlere göre %50 daha hafif ve %53 oranında gücü arka aksa aktarması sayesinde eşsiz.

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

  • Benzer Yazı Bulunamadı.

2 Yorum - Ferrari FF Autoshow İstanbul’un Yıldızı OlacakYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi