04 May
2010

– 2010 yılındada keşif konvoyu tekrar karşımıza çıktı. 3000 karakteri geçmeyecek bir keşif hikayeniz varsa yada varmış gibi anlatmak isterseniz Competus sitesine girip yazmanız yeterli. Hikayenize ilginç öğeler katıp İndiana Jones tarzı efektlerle zenginleştirirseniz faydalı olabilir. Şaka tabiykide.

Başvuru Adresi: Competus
Başvuru Son Tarih: 10 Haziran 2010 saat 24:00
Juri Değerlendirme: 14 haziran 2010
Sonuçlar: 14-21 Haziran 2010 (e-posta ve mektup yolu ile)
Keşif Turu: 4 gece 5 gün – Yanınızda olmasını istediğiniz bir kişi ile beraber
Herşey Dahil: Araçlarla gezi – konaklama – yemek giderleri organizsyona ait.

Keşif Programı : Competus Keşif Konvoyu 2010- Batı Karadeniz

0. Gün / BULUŞMA: İstanbul Sabancı Center / Gerede

• Sabah saatlerinde, asfalt yol lastikleri takılmış ve tüm hazırlıkları tamamlanmış olan araçların Sabancı Center’a çekilmesi.
• Saat 14.00 gibi tüm misafirlerimizin Sabancı Center’da hazır olmaları ve kısa bir bilgilendirmenin ardından araçlarla yola çıkış.
• Yolda iki kez mola verilerek, Gerede Esentepe Otel’e ulaşma ve odalara yerleşme.
• Burada araçların asfalt tipi lastikleri, arazi tipi lastiklerle değiştirilmesi.
• Gerede Esentepe Otel’de aksam yemeği ve konaklama.
• İstanbul – Gerede 325 km. Molalarla birlikte yaklaşık 4 saat.

1. Gün / Safranbolu

• Sabah saat 07.00 – 08.00 arası kahvaltı.
• Saat 08.30’da araçlarda buluşma, gün hakkında bilgilendirme ve yola çıkış.
• Otelin hemen yanından “off-road” parkura giriş ve Arkut Dağı’nı aşarak Pazarköy’e varış.
• Köknar ve ladin ağaçlarıyla kaplı muhteşem Arkut Dağı’ndan ve yayla köylerinden geçiş.Parkurun, 15 km.lik bölümü zorlu bir etaptan oluşmakta.
• Öğlen Pazarköy’e varış ve köyde yarım saat fotoğraf molası. Pazarköy, göç vermesine rağmen, özgünlüğünü koruyabilmiş şirin bir Karadeniz köyü.
• Pazarköy’den hareket ve Pazarköy Göleti’ne varış.
• Pazarköy Göleti’nde yöreye özgü pide, salata ve ayrandan oluşan bir piknik yemeği.
• Yemekten sonra, dünyaca meşhur Yenice Ormanları’na giriş.
Türkiye’nin odunsu tür çeşitliliği en yüksek ormanı olan Yenice Ormanları, anıt niteliğindeki ağaçları, derin vadileri, akarsuları ve barındırdığı yaban hayatı çeşitliliğiyle Avrupa’nın 100 sıcak noktasından biri kabul ediliyor. Ayrıca, Doga Derneği’nin Türkiye’de belirlediği 305 önemli doğa alanından biri.
• Yenice Ormanları’ndan sonra önce Güney, sonra da Yenice’den geçip, Seker Kanyonu’na girerek, eşsiz güzellikteki yaylalardan geçerek Karabük’e varış. Buradan ana yolu takip ederek Safranbolu’ya varış.
• Safranbolu’da Cinci Han veya Havuzlu Konağa yerleşme ve yemekten önce dileyenler için tarihi Cinci Han Hamamı’na gidiş.
• Safranbolu’da aksam yemeği ve konaklama.
• Dileyen katılımcılar yemekten sonra Safranbolu’yu gezebilir.

2. Gün / Uluyayla – Pınarbaşı Ilıca Şelaleleri – Ballıdağ Ormanları

• Sabah saat 07.00 – 08.00 arası kahvaltı ve 08.30 gibi yola çıkış.
• Bugün keşif rotamızda ilk durağımız Uluyayla. Safranbolu – Bartın yolunu bir müddet takip ettikten sonra, muhteşem ormanlarla kaplı Uluyayla yoluna girilecek.
• Dağ ve orman yollarını takip ederek Uluyayla’ya varış.
• Muhteşem güzellikteki Kırlangıç Mağarası’na bir keşif yürüyüşü yapılacak. Kırlangıç Mağarası’nı yürüyerek geçerek (su olduğu için plastik bele kadar çizmelerden giyilmesi gerekebilir) mağaranın çıkışına dolanılacak ve ormandan yürüyerek başlangıç noktasına geri dönülecek.
• Mangalda alabalık, tavuk ızgara, salata, patates salatası ve meyveden oluşan öğlen yemeği molası.
• Yemekten sonra, doğuya yönelerek Valla Kanyonu’na varış.
• Valla Kanyonu’nda yer alan kamp alanında ateş basında kuzu çevirme, pilav ve salatadan oluşan akşam yemeği.
• Çadırda konaklama.

3. Gün / Ilgaz Dagı Milli Parkı Büyük Hacet Zirvesi / Ilgaz Dağı

• Sabah kamp alanında saat 06.30’da kalkarak kahvaltıdan sonra saat 08.00 gibi yola çıkış
• Ilıca Şelalesi’ne yürüyüş ve yüzme molası. Daha sonra Ilıca Kanyonunda halatla kanyon geçme aktivitesi.
• Kurtuluş Savası sırasında İnebolu’dan Ankara’ya gizli silah sevkiyatının yapıldığı ve meşhur Şehit Şerife Bacı gibi Anadolu kahramanlarının kağnılarını sürdükleri yollardan geçerek Saraycık Yaylası’na varış.
• Artık Ilgaz Dağları Milli Parkı sınırları içindeyiz.
• Yöresel Kastamonu köftesi ve salatadan oluşan öğle yemeği molası.
• Eşsiz güzellikte, keşfedilmemiş Ilgaz Dağları’nın içinden, derin vadileri ve muhteşem uzunluktaki kalem gibi gökyüzüne dikilen ağaçlardan oluşan ormanlardan geçerek 2600 metreye yaklaşan ve Ilgaz Dağları’nın en yüksek zirvesi olan Büyük Hacet’in zirvesine çıkış.
• Zirveden sonra, Beçin üzerinden, yine hiç kullanılmayan yollardan geçerek Ilgaz
Dağı Kayak Merkezi’ne ulaşma.
•Mountain Resort Otel’de aksam yemeği.
•Otelin bahçesinde, ormanın içinde gala yemeği. Yöresel canlı müzik eşliğinde sertifika dağıtımı.
• Ilgaz Mountain Resort Otel’de konaklayış.

4. Gün / Kırkpınar Gölü / İstanbul

• Sabah saat 08.00 – 09.00 arası kahvaltı ve saat 09.30’da yola çıkış.
• Batı Karadeniz’in İç Anadolu yaylasına bakan kesimindeki muhteşem güzellikteki
Kırkpınar Gölü’nden geçerek, bu bölgeye özgü köylerden Bayramören’e varış.
Burada ana yola inerek yaklaşık 100 km. ana yolu takip ederek Gerede’ye ulaşılacak. Burada verilecek öğle yemeği molasından sonra otobüsle İstanbul’a dönüş.

Katılım Koşulları

Competus Keşif Konvoyu’na katılım için…
2010 yılında Competus Keşif Konvoyu’nda yer almak, bu yılki programı kaçırmak istemiyorsanız ilk yapmanız gereken şey daha önce yaşadığınız, başınızdan geçen bir “keşif hikayesi”ni (3000 karakteri geçmeyecek şekilde) yazmak. Kendi keşif hikayenize, dilerseniz bir fotoğraf da ekleyebilirsiniz.

Tüm katılımcılardan gelecek “keşif hikayeleri” 14 Haziran 2010 tarihinde yapılacak jüri değerlendirmesinde ele alınacaktır. Jüri değerlendirmesi sonucunda “en ilginç keşif hikayesi”ni yazan 8 katılımcı, 14-18 Temmuz 2010 döneminde Batı Karadeniz’de düzenlenecek 4 gece-5 günlük Competus Keşif Konvoyu gezi programına yanlarında getirecekleri bir kişi ile birlikte katılmaya hak kazanacaktır.

Competus Keşif Konvoyu katılımcılarını neler bekliyor?
Temmuz 2010 döneminde gerçekleşecek tur programı dahilinde araçlarla günlük keşif gezileri, tarihi ve turistik yerlerin ziyaretlerinin yanı sıra katılımcıların (4 gece için) tüm konaklama ve yemek bedelleri Competus Keşif Konvoyu 2010 çerçevesinde Lassa tarafından temin edilecektir.

Katılım şartları:
Lassa Competus Keşif Konvoyu 2010’a katılmaya hak kazananların ve beraberindeki katılımcıların aşağıda belirtilen şartları sağlamaları gerekmektedir. İlgili şartları sağlamayan katılımcıların başvuruları, jüri tarafından seçilen hikayeler arasında belirlenmiş olsa bile, geçersiz sayılacak ve bu katılımcılar gezi programına katılım hakkını kaybedeceklerdir.

1. 1 Mayıs 1990’dan önce doğmuş olmak.
2. 14 Temmuz 2008 tarihinden önce alınmış B tipi sürücü ehliyetine sahip olmak.
3. 1 Mayıs 2010 tarihinden sonra alınmış, geçerli bir sağlık raporuna sahip olmak.
4. Off-road gezi programına katılmaya engel teşkil edecek bir sağlık sorununa sahip olmamak.
5. Temmuz 2010 döneminde yurtiçinde seyahat etme konusunda bir engeli olmamak.
6. Üniversite öğrenimine devam eden adaylar için: 2010-2011 öğretim yılında geçerli öğrenci belgesine sahip olmak.
7. T.C. Vatandaşı olmak.

Her katılımcı sadece tek bir başvuruda bulunabilir. Jüri değerlendirmesi sonucu kazanılacak gezi programına katılım hakkı başka bir kişiye devredilemez, başka bir ödül ile değiştirilmez, nakde dönüştürülemez. Önceki yıllarda Lassa Keşif hikayesi gönderip Competus Keşif Konvoyu’na katılmış kişiler kampanyaya katılamazlar. Kampanyaya başvurmaları halinde başvuruları dikkate alınmayacaktır. Katılımcılar, kendi keşif hikayelerinin tüm mecralarda yayınlanma ve kullanılma hakkını süresiz ve bedelsiz bir şekilde Brisa’ya devretmiş sayılırlar.
Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kampanya koşullarında ve gezi programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kampanyaya Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. çalışanları ve birinci dereceden yakınları katılamaz. Promosyona katılan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Takvim

* Başvuruların en geç 10 Haziran 2010 Cuma günü, saat 24.00’a kadar yapılması gerekmektedir.
* Jüri değerlendirmesi 14 Haziran 2010’da yapılacaktır. Sonuçlar, kazananlara 14-21 Haziran 2010 tarihleri arasında e-posta ve mektup yoluyla bildirilecektir.

Keşif Hikayem

2001 yaz ayları. Bianchi markası İzmir Yarış Pistinde yarış organizasyonu yapıyor. Bizde 5 arkadaş toplanıp, okul adına katılıyoruz bisiklet yarışına. Yarıştan 1 hafta öncesinde antreman için Şirinyer Hipodrom önünde buluşuyoruz. Herkesde bisiklet var. Nereye gidiyoruz diye birbirimize bakarken Emre Balçovaya gidiyoruz diyor. Saat sabahın 7:30’u İzmirin yollarında tek tük araba var. Bisikletlerle en uzun yolu kullanarak Üçyol – Hatay caddesini izleyip Balçova Migrosa geliyoruz. Markete girip soğuk sandviç ve içecek alıyoruz. Ama yolun sonunda içecek olarak gazoz değil su almamız gerektiğini öğreniyoruz.
Balçova Termal otelin yanındaki patikadan orman yoluna çıktıp 45dk bisikletlerle patikata sürekli tırmanma halinde gittikten sonra ilk kez bir izci kampına denk geliyoruz. Burada ilk molamızı verip biraz yemek yeyip ardından hiç kimseye bir şey sormadan tekrar tırmanmaya geçtiyoruz. Saat 11:00i gösterirken biz artık pedal çevirmeyip sadece bisikletlerle beraber yürüken buluyoruz kendimizi. Saat13’e doğru tekrar ormanlık araziye giriş yapıyoruz ve ilk canlı belirtisi olan köpek havlamaları bizim pedallara 2 kat daha fazla asılmamızıda beraberinde getiriyor. Fazla geçmeden de bir orman evine denk geliyoruz. O ana kadar tükettiğimiz içeceklerimizin aslında hiçbir şeye yaramadığını görmüş olduk.
Oradaki bayan bize hayvanların da su içtiği yalaktan su alabileceğimizi ve yıkanabileceğimizi söyledi. hayatımda yaptığım en iğrenç şey diyebilirim. Ama bu gibi suyun nasıl bir canlandırma gücü olduğunuda görmüş oldum. Kısa bir moladan sonra oradaki amcaya soruyoruz biz buradan nereye çıkabiliriz diye. O da bize Seferihisara çıkarsınız 1 saat uzakta diyor. Bizde hemen atlıyoruz tabi ki. Fırlama emre bizim orada yazlık var oraya gideriz diyor. Yuh yani. Biz tekrar o heyecanla Seferihisarı bulmaya hatta Seferihisara giden asfalt yolu bulmak için pedallara asılıyoruz. 2 saat geçiyor – 3 saat geçiyor asfalt yok. İçecekler tükendi saat 5’e yaklaşıyor. Biz o anda oradaki ormancı tarafından nasıl kandırıldığımızı anlamaya çalışırken karşımıza asfalt yol çıkıyor.
Sonradan öğreniyoruzki o asfalt yoldan araçla 1 saat sonra Seferihisarda olunabiliyormuş. Biz Bucaya geri dönmek için diğer yolu tercih ediyoruz. Hala o tekerleklerden çıkan sesler kulağımda. merkeze giden yol yaklaşık 4 km boyunca yokuş aşağı olduğunu görünce biz dayanamayıp bırakıyoruz kendimizi. Offf o nasıl bir ses, frenler tutmuyor, lastikler öyle bir tis ses çıkartıyorki kulaklara zarar. Sanıyorsunuzki 100km hız yapıyorsunuz. Yokuşun sonunda ise pek güzel bir semt sizi beklemiyor ne yazikki. Limontepe var. Arkamıza bile bakmadan otobüsü takip edip Balçova merkeze iniyoruz. Oradan geldiğimiz yolu takip edip eve gece saat 8:30da varıyoruz.
1 hafta sonra Karşımızda motokross pisti var ama o toprak pistin içinde topraktan başka herşey var. Çizi, dev kayalar, camlar. 2 kere lastiğimiz patlıyor, 3 kere zincir atıyor en sonunda ise ön tekerlek yamulup yarış dışı kalıyoruz. Bisikletlere elveda…

Bende katılayım istedim facebook hesabımla ilişkilendirip hiçbir form doldurmadan hemen Hikayemi yazdım ve yolladım. Facebook olmasa biz ne yapardık değil mi? Birde Keşif konvoyu olmasa nasıl hikayelerimizi paylaşabilirdik. Ahım şahım hikayelerim ne yazikki yok. Keşif hikayelerim sonuçta hep bir bahtsızlıkla biter her zamanki gibi yazdığım hikayede bir bahtsızlıkla bitti.

Lassa Beni Batı Karadeniz’e Keşif Konvoyuna Çağır

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

3 Yorum - 2010 Competus Keşif KonvoyuYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi