16 Mar
2010

MICHELIN Pilot Sport 3, Green Power Bileşiği, Anti Surf Sistemi ve Programlanmış Distorsiyon lastik mimarisi gibi ileri teknolojilerden yararlanarak çeşitli hava koşullarında üstün yol tutuş ve çekiş sağlamak için geliştirilmiş. Bağımsız Alman test kuruluşu TÜV SÜD Automotive tarafından yapılan karşılaştırmalı araştırmaya göre, otomobil üreticileri tarafından onaylanmış olan bir önceki nesil lastiklere göre virajlarda daha iyi yol tutuş sağlarken, fren yapıldığında üç metre daha kısa fren mesafesi sunuyor. MICHELIN Pilot Sport PS2’ye oranla %10 daha fazla kullanım ömrüne sahip.

Eşsiz özellikler:
Green Power Bileşiği : bu bileşim ıslak yollarda tutunmayı arttırmakta.
Anti Surf Sistemi ve Programlanmış : özel sırt yapısı sayesinde maksimum su deşarjı sağlayarak,aracın aquaplaning yapmasını engelliyor. 50 bin saat simulasyonda test edilmiştir, Dassault Systems Catia yazılımı ile yapılmıştır.
Distorsiyon lastik mimarisi : hem lastiğin yönledirme kabiliyetini hemde uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Yarışçıların Tercihi:
– Audi A5
– Yeni Mercedes E 63 AMG
– Yeni BMW M3
– Chevrolet Corvette ZR-1
– Cadillac CTS-V Coupe.

Videolar

Michelin Hakkında:

Kuruluş tarihi: 1889
Üretim tesisleri: 19 ülkede 69 tesis
Çalışan sayısı: Dünya çapında 122,000
Teknoloji Merkezleri: Üç kıtada 6,000’den fazla araştırmacı: Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya
Yıllık Ar&Ge bütçe: Yaklaşık 600 milyon Euro
Yıllık üretim: Üretilen yaklaşık 190 milyon adet lastik ve 170’den fazla ülkede satılan 20 milyon harita ve rehber

Web sitemiz: http://michelin.com.trhttp://www.yesillastikler.com/
Facebook: http://www.facebook.com/lastikadam
Friendfeed:http://friendfeed.com/lastikadam
Twitter: http://twitter.com/lastikadam

Basın Bülteni: 12 mart 2010

Yol, çevre ve teknoloji performansı: Yeni Michelin Pilot Sport 3 ile kazanan üçlü

Michelin, üstün yol performansını kendi kategorisinde rakipsiz çevresel özelliklerle birleştiren yeni Michelin Pilot Sport 3’ü tüketicilerin beğenisine sundu. Mart ayı itibarıyla satışa sunulan Michelin Pilot Sport 3 sportif şehir otomobilleri, kompakt ve büyük sedanlar, roadster ve coupe gibi küçük spor otomobiller için uygunken sportif kullanım dışındaki modeller içinse opsiyonel olarak 18 ila 19 inç aralıkta ekstra geniş yelpazeye sahip.

MICHELIN Pilot Sport 3, aynı anda güvenliği, sürüş keyfini ve çevresel performansı artırarak kazançlı bir üçlü sunuyor. Michelin’in bu en yeni lastiği, bir performans özelliğini başka bir performans özelliği için feda etmemek stratejisini çok iyi yansıtıyor. Bu anlayış, birkaç farklı alanda aynı anda iyileştirilmesi anlamına geliyor.

MICHELIN Pilot Sport 3, spor lastiklerde referans haline gelmiş olan bir önceki nesil lastiklere* göre ıslak zeminlerde, virajlarda daha iyi yol tutuş ve üç metre daha kısa fren mesafesi** ile daha fazla güvenlik sağlıyor. Bunlara ilave olarak, yeni lastik, keyifli bir sürüş deneyimi için yüksek direksiyon hassasiyeti sunuyor. Bu da, MICHELIN’in yüksek performanslı lastiklerinin daha fazla sürüş zevki sağladığını gösteriyor. Ayrıca, MICHELIN Pilot Sport 3 diğer spor lastiklerden farkı; üstün yakıt tasarrufu özelliklerine sahip ve daha uzun ömürlü lastik olmasıdır.

Global bir lastik olmak için tasarlanan ve Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Pasifik ve Asya gibi pazarların ardından bir yıl sonra da Kuzey Amerika’da satışa sunulacak MICHELIN Pilot Sport 3, Green Power Bileşiği, Anti Surf Sistemi ve Programlanmış Distorsiyon lastik mimarisi gibi benzersiz ileri teknolojilerden yararlanarak çeşitli hava koşullarında üstün yol tutuş ve çekiş sağlıyor. Bağımsız Alman test kuruluşu TÜV SÜD Automotive tarafından yapılan karşılaştırmalı bir araştırmaya göre yeni MICHELIN Pilot Sport 3, otomobil üreticileri tarafından onaylanmış olan bir önceki nesil lastiklere göre virajlarda daha iyi yol tutuş sağlarken, fren yapıldığında üç metre daha kısa fren mesafesi sunuyor***. Audi A5 ve yeni Mercedes E 63 AMG gibi imza niteliğindeki spor otomobil modellerinde kullanımı için OEM lastik onayını alan ve kendi kategorisinde artık bir örnek teşkil eden MICHELIN Pilot Sport PS2’ye oranla %10 daha fazla kullanım ömrüne sahip**** Pilot Sport3 , yeni nesil Michelin lastiklerinin üstün performansının açık bir kanıtıdır.

* MICHELIN Pilot Sport serisi 200’den fazla modelde kullanım için onaylanmıştır.
** Test 2009’da bağımsız teknik hizmetler firması TÜV SÜD Automotive tarafından 245/40 ZR 18 Y ebat lastikler üzerinde yapılmıştır.
*** MICHELIN Pilot Sport serisi 200’den fazla modelde kullanım için onaylanmıştır.
****225/45 ZR 17 91 Y lastik ebatları üzerine yapılan kurum içi testler.

Basın bilgi: Medyaevi İletişim – Ersan Çetin

Kaynak:
– http://forum.donanimhaber.com/m_37608945/tm.htm
– http://www.youtube.com
– http://www.zercustoms.com/photos/Michelin-Pilot-Sport-3/Michelin-Pilot-Sport-3-1.jpg.html

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

Yoruma Kapali

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi