31 Mar
2011

– Chevrolet 130’dan fazla ülkede yaklaşık 4 milyon yıllık araç satışıyla General Motors’un en büyük küresel markası. Chevrolet ürün yelpazesi Spark şehir otomobilini, küçük Aveo’yu, kompakt dört kapılı Cruze’yi, Captiva SUV’u ve efsanevi Corvette spor otomobillerini kapsamakta. Chevrolet 2011 yılında piyasaya yedi yeni otomobil sürüyor: tamamen yeni Orlando aile vanı, yeni Captiva SUV, Corvette Grand Sport Coupé, tamamen yeni beş kapılı ve dört kapılı Aveo, beş kapılı Cruze, Camaro coupé ve kabriole ve ödüllü uzun menzilli Volt elektrikli otomobil. Bu modellerin haricinde Amerika kıtasında 8.nesli ile yollara çıkmaya hazır Malibu modelide bulunmakta.

– Yeni Malibu’nun ilk canlı gösterimine 19 Nisan Shanghai Otomobil Fuarı ile beraber saat (Avrupa saati ile) 2:30 a.m. (Türkiye saati ile) 3:30 a.m. Facebook sayfasında http://www.facebook.com/chevrolet başlayacak. Müşteriler sorularını Facebook veya Twitter #MalibuReveal üzerinden sorabilecekler. Ve canlı olarak sorularının cevaplarını Chevrolet yetkilileri tarafından alabileceklerdir.

Malibu modeli aslında orta üst segmentte yer alan Toyota Camry, Honda Accord dengi bir araç olarak 1978 yılından beri üretilmekte.Amerikan filmlerinde eski nesillerini bolca gördüğümüz araç GM’in Daewoo‘yu alması ve Avrupa yollarına tekrar çıkmaya karar vermesi ile beraber büyük bir değişim geçirmiş. O artık bildiğimiz eski nesil bir malibu değil. Chevrolet, Cruze ile yakaladığı başarıyı devam ettirebilmesi için tüm dünyada satabilecek tipte araçlar yapması gerekiyor. Özellikle dış görünüm açısından insanları tatmin etmesi konusunda bence eksiği var. Şimdi sorabilirsiniz bunun Opel İnsignia’dan ne eksiği var. Belkide hiçbir eksiği yok ama beklediğim Amerikan aracı bu değil. Standart olarak sunulan 6 ileri otomatik şanzıman 4silindirli olan 2.4lt hacminden başlayıp 3.6lt’ye kadar uzanan V6 motorlarla araca can vermesi insanı heyecanlandırıyor ama yüksek hacimli motorlardan da anlaşılacağı gibi hitap ettiği pazarları tahmin etmek hiçte zor değil. Amerika, Meksika, Kanada, Brezilya ve Orta Doğu bölgelerinde marketi olan bir araç.

Basın Bülteni – 31 Mart 2011

Chevrolet Yeni Global Modeli Malibu’nun Dünya Prömiyerini Shanghai Otomobil Fuarı’nda Kutlayacak…! (31 Mart 2011)
– Chevrolet’in Amerika’da başarılı modellerinden olan, yeni nesil Malibu, 6 kıtada yaklaşık 100 ülkede pazara sunulacak.

Yeni Malibu’nun tüm dünya kültürleri ile aynı zaman diliminde kucaklaşmasını sağlamak üzere Shanghai Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek lansman, Chevrolet’in Facebook sayfasından duyurulacak.

Chevrolet’in zirveye bakışını gösterecek, Yeni Malibu’nun ilk canlı gösterimine 19 Nisan saat (Avrupa saati ile) 2:30 a.m. (Türkiye saati ile) 3:30 a.m. Facebook sayfasında http://www.facebook.com/chevrolet başlayacak. Müşteriler sorularını Facebook veya Twitter #MalibuReveal üzerinden sorabilecekler. Ve canlı olarak sorularının cevaplarını Chevrolet yetkilileri tarafından alabileceklerdir.

Yeni Malibu, Web ortamında ilk defa 19 Nisan’da Shanghai Otomobil Fuarı’nda lanse edilecektir. Aynı zamanda 23 Nisan-1 Mayıs arasında gerçekleşecek NewYork Otomobil Fuarı’nda da gösterime sunulacaktır.

GMIO Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Hizmetler Başkan Yardımcısı Susan Docherty, “Pekçok ödül almış Chevrolet markamızın başarılı modeli Malibu’nun yeni nesil modelini, dünya üzerindeki tüm tüketicilere duyurmaktan mutluyuz. Dünya üzerinde satılacak Yeni Malibu -Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avusturalya’daki- tüm müşterilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı” dedi.

Chevrolet Malibu yakıt tasarruflu, güçlü 4 silindirli motoru ve altı-ileri şanzımanı ile dünya üzerinde global bir model olarak pazara sunulacaktır. Yeni Malibu dünyadaki tüm pazarlar dikkate alınarak tasarlanmış olup, Chevrolet’nin küresel olarak pazara sunacağı ilk orta-üst sınıf otomobil olacaktır. Altı kıtada yaklaşık 100 ülkede satışa sunulacak olan Yeni Malibu başta Amerika Birleşik Devletleri’ve Çin olmak üzere çeşitli lokasyonlardaki tesislerde üretilecektir.

Malibu, Chevrolet’nin ve dolayısıyla GM’in 2010 yılında Amerika’da 200.000 adet ile en çok satan modeli olmuştur. Chevrolet Malibu Amerika’da 2008 yılından beri 40 dan fazla ödül almıştır. 2011, 2010, 2009 yıllarında üstüste Otomobil Tüketicileri tarafından “En İyi Otomobil” ödülünü kazanmış tek orta-üst sınıf modeldir. Yine son iki yıldır Chevrolet Malibu Amerikan’nın araç güvenliklerini ölçen bağımsız kuruluş “Insurance Institute for Highway Safety ” tarafından “En Güvenli Otomobil “olarak seçilmiştir.

Yeni Malibu ile Chevrolet, dünya üzerinde global büyüme hedefini yinelemiştir. General Motors’un en başarılı markası, Dünya üzerinde başarı sağlayan değişik model seçenekleri ile -Cruze, Volt, Aveo, Spark ve Malibu- başarı grafiğini yükseltmeye devam edecektir. Yeni Malibu 2010 yılında, Global olarak pazarın %9’unu oluşturan ve 5.7 milyondan fazla otomobilin satıldığı segmentde yer alacaktır.

Geçtiğimiz yıl Chevrolet, dünya üzerinde 4.26 milyon otomobil satmıştır. Bu adetler ile ortalama 7.4 saniyede Dünya üzerinde bir Chevrolet satılmıştır. Kuzey Amerika’da yılın otomobili ünvanını kazandığı 2008 yılından beri global olarak 600,000 adetin üzerinde Malibu satışı gerçekleştirilmiştir. İlk defa 1964 yılında pazara sunulan Malibu’nun, yeni modeli 8. Jenerasyon olacaktır.

Kaynak: Chevrolet Türkiye

Kaynak:
http://www.chevrolet.com/malibu/
http://www.chevroleteurope.com
http://www.conceptcarz.com/z18592/Chevrolet-Malibu.aspx

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

Yoruma Kapali

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi