26 Eyl
2008

Havalimanı Çalışanları Uçağa El Attı.Çinde bir havalimanında 30 çalışanı uçağa el atması için çağrıldı. Tabiyki asıl neden inişe geçen uçağın iniş takımlarında olan arıza idi. Şans eseri pilot uçağı zorda olsa piste indirebildi ve durdurabildi. İçersinde 69 yolcu 7 mürettebatla beraber 2 saatlik yoğun itmenin ardından artık güvendelerdi.

CRJ7 uçağı 2 saat süren uğraş sonunda 69 yolcusu ve 7 güçlü mürettebatıyla birlikte 2 saatlik rötar yaparak yarım mil ötedeki alana çekildi. Havalimanında 10 yıldır çalıştığını belirten biri ise “Aman Allahım iyiki 20 tonluk orta boy bir uçak. Eğer büyük boy bir uçak olsaydı ne yapardık ” demekle yetindi.

Havalimanından yapılan resmi açıklamada ise “Uçağın ön tekerlek hidrolik sistemleri bozulmuştu. Bizde zincir bağlayarak ön tekerleklerden sürüyerek çekmek istemedik.”

Zhengzhou havalimanınde geerçekleşen bu olay aslında iniş takımları arıza yapan bir uçağın zorunlu olarak ve zor şartlarda inmesi ve orada kalmasından ibaret.

Yolcuların uçak içinden gördükleri ise ” Bir kaç tane araç sirenleri açık ve bağıra bağıra uçağın yanına geldiler. İçersinden 30’a yakın kişi indi ve uçağı itmeye başladılar.”

Uçağın son durumu ise hala çekildiği yerde durmakta ve iniş takımlarının onarımı sürmekte.

Original Text

It took them nearly two hours to push the CRJ7 plane, with 69 passengers and seven-strong crew on board, less than half a mile to a side lane.

“Thank God, it was only a 20 tonne medium-sized airplane. If it had been a big plane, it would have knocked us out,” said one man, who said he had never experience anything like it in ten years working at the airport.

Airport officials explained that plane’s front hydraulic system was faulty and meant it could not be attached to a tow truck.

It happened at Zhengzhou airport where the flight from Guilin had a rocky landing because of the mechanical failure.

“Luckily the airplane was able to brake on time and all the passengers are safe,” a spokesman told Henan Business Daily..

Crew and passengers watched in amazement as several vehicles arrived with sirens blaring, and 30 people jumped off the trucks and started to push the airplane.

The plane is still parked in the side lane, waiting for technicians to fix the problem.

Kaynak:
http://www.ananova.com/news/story/sm_3021632.html

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

1 Yorum - Haydi Beyler Şu Uçağa Bi El AtınYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi