04 Kas
2007

.
– Yapılan zamlara hayır diyebilemek – bu kararlılığı gösterebilmek – arkasında durabilmek için hep beraber tepkimizi gösterelim. Bu tür olaylarda kayıtsız kalmayalım. Bugün akaryakıta yapılan zam yarın yediğimiz ekmeğe – içtiğimiz suya belkide daha ileri gidip soluduğumuz havaya bile zam olarak geri dönecektir.

Benzin Zamlarına Hayır

1 hergün yollarda tek kişinin sürdüğü araçlar görüyorum.
2 her gün yollarda – otobüslerde günümün 3 saaatini geçiriyorum. (sıkışık trafik yüzünden)
3 özel aracımı maalesef süremiyorum. garajda çürümeye terk etmeye başladım.
4 benzinin fiyatlarını artık takip edemiyorum.
5 Benzini su gibi içen arabadan – gürültülü çalışan sözde motorini kokladığı söylenen motorlardan – gazı sonuna kadar basarak araksına pis koku bırakan hatta 100 metre öteden dahi kokusu gelen lpgli araçlardan nefret ediyorum.

Cevaplar:
1 Hergün işimize yada okulumuza toplu taşıma araçlarını tercih ederek gidelim.
2 Günümün 3 saatini sıkışık trafikte geçiriyorum ama neden bu sebepsiz yere çıkan ve sürekli pahalı benzini yakan araçların yüzünden.
3 öğrenci bunu kaldıramaz. araca binmeyince daha çok mutlu oluyorum… zaten binince akaryakıt istasyonunda bir gıdım benzin alınca ve o benzinle gideceğim mesafeyi düşününce araçtan nefret etme katsayım artıyor.
4 iki geri bir ileri olan fiyatlardan – bilmemne vergilerden dolayı benzinin ne olduğunu ve fiyatını artık takip etmek dahi istemiyorum.
5 yorum yok….

– Gelin toplu taşıma araçlarını tercih edelim. Yakıta – zamlara vereceğimiz arayı daha güzel işlerde harcayalım. Küçük bir hesap yaparsak:
– Günlük 30km yol yaptığınızı varsayarsak. aracınız 30kmlik mesafede 3lt benzin yaksın. Günlük 9YTL benzine para yatırmış olursunuz.
Günlük 9 YTL
Aylık 270YTL
Yıllık 3.240YTL karınız olsun.

– Tabiyki bu benzinli araçlar için değil tüm farklı yakıtla çalışan araçlar için geçerli. Zamsız bir Türkiye için – varolan kaynakların en etkin şekilde kullanılması için – elimizdekileri satmak yerine kar getiren ülke ekonomisinin lokomotifi yapmak için TEPKİMİZİ gösterelim.

Özel araçlarımızı KULLANMAYALIM. Adam gibi bir fiyata düşene kadar AKARYAKIT ALMAYALIM.

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi