03 Nis
2009

Türkiye Otobüs İşletmeciliği kitabı, Temsa Global TOGİ (Türkiye Otobüsçüleri Geliştirme ve İyileştirme) Projesi Yöneticisi Ekrem Özcan, Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Hakan Kara ve Ulusoy Genel Müdürü Mustafa Yıldırım tarafından bir yıllık yoğun çalışma sonucunda kaleme alındı. Kitabın içeriğinde nitelikli eleman yetiştirmek, sektör hakkında detaylı bilgiler ve sektörel deneyimler anlatılmaktadır.

Türkiye Otobüs İşletmeciliğinin Kitabı Yazıldı

Türkiye’nin önde gelen otobüs, midibüs ve hafif kamyon üreticisi Temsa Global sponsorluğunda, otobüs işletmeciliğinde dünyaya örnek bir model teşkil eden Türkiye otobüs işletmeciliği’nin gelişimini ve yapısını anlatan “Türkiye Otobüs İşletmeciliği” adlı kitap, bir yıllık yoğun çalışmaların ardından tamamlandı.

Ulaşımın % 95’inin karayolu ile gerçekleştiği ve otobüs işletmeciliği alanında dünyaya örnek bir modelin faaliyette olduğu ülkemizde, bu modelin gelişimi ve yapısı konusundaki bilgi ihtiyacını gidermek amacıyla hazırlanan “Türkiye Otobüs İşletmeciliği” kitabı, tamamlandı. Sektöre nitelikli eleman yetiştirmek, sektörün gelişimine ve iyileştirilmesine destek olmak amacıyla hayata geçirdiği projelerle ilklere imza atan Temsa Global’in sponsorluğunda hazırlanan “Türkiye Otobüs İşletmeciliği” kitabı, karayolu ulaşımında Cumhuriyet döneminden ulaşımın bugünkü geldiği noktaya ve otobüs işletmeciliğinin yapısına ışık tutuyor.

Türkiye Otobüs İşletmeciliği kitabı, Temsa Global TOGİ (Türkiye Otobüsçüleri Geliştirme ve İyileştirme) Projesi Yöneticisi Ekrem Özcan, Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Hakan Kara ve Ulusoy Genel Müdürü Mustafa Yıldırım tarafından bir yıllık yoğun çalışma sonucunda kaleme alındı.

Hem akademik hem de sektörel deneyimleri içeren ve bu iki yaklaşımın harmanlaması ile meydana getirilen Türkiye Otobüs İşletmeciliği kitabında, Türkiye’de otobüs işletmeciliğinin gelişiminden, yapısal özelliklerine, işletmeleri etkileyen faktörlerden, yönetime kadar geniş bilgiler yer alıyor. Türkiye’de yolcu taşıma sistemleri ve politikaları hakkında genel bilgilerin de işlendiği kitapta; yıllar içerisinde planlı kalkınmada taşıma politikaları ve tarihsel süreçleri de anlatılıyor. Temsa Global’in sponsorluğunda hazırlanan, Rota yayınlarından çıkan Türkiye Otobüs İşletmeciliği kitabı; Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu ve Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksekokulu Otobüs İşletmeciliği bölüm öğrencilerinin de başucu kitabı olacak.

Detaylı Bilgi:
Anlam Beyza TELÖREN
SOYLU ve CENGIZ DANISMANLIK

NOT: Kitabın online olarak satıldığı bir yer bulamadığım için fiyat ve diğer bilgilerinede ulaşamadım.

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

1 Yorum - Otobüs İşletmeciliği Kitabı YazıldıYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi