03 Ağu
2008

– Sitede orjinal Lamborghini Reventon‘un detaylı bir yazısını eklemiştim ve bu araçtan da oldukça etkilendiğimi yazımda belirtmiştim. Lambo gerçekten insanı kalbinden vuran araçlar yapmakta usta. Bir ara Mercedes SLR modelini kendi garajından üreten bir kişinin çalışmaları vardı. Şimdi ise aynı durum Reventon içinde geçerli. 1980lerin Pontiac Fiero şasesi üzerine Woody isimli kişi,kendi yapımı Reventon‘u inşa etmiş durumda.

Kanada’da çelik fabrikatörü olan Woody isimli şahıs, 60 dolarlık gibi bir fiyatla Pontiac V6 motorunu Reventon çakması aracına uydurmayı başarmış. Gerçekten büyük bir başarı. Motor karbüratörlü ve oldukça eski bir teknoloji ürünü olmasına karşın Reventon‘a takıldığında aynı bir roket kadar hızlı oluveriyor.

Bu tür çalışmaları ülkemizdede görmek isteriz. İnsanlarımızın bu tür uğraşlarla günlerini geçirmelerini istiyoruz. Herkesin evinin yanında küçük bir garajının ya da atölyesinin olmasını isteriz. Belki bunlar şimdilik birer hayal (şu an maddi olarak imkansız) ama olmayacak diye bir şey yok.

Kaynak:
http://www.autoblog.com/2008/08/02/ultimate-fiero-resurrection-lamborghini-reventon-replica/

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

  • Benzer Yazı Bulunamadı.

1 Yorum - Lamborghini Reventon : WoodighiniYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi