03 Ağu
2008

– Sitede orjinal Lamborghini Reventon‘un detaylı bir yazısını eklemiştim ve bu araçtan da oldukça etkilendiğimi yazımda belirtmiştim. Lambo gerçekten insanı kalbinden vuran araçlar yapmakta usta. Bir ara Mercedes SLR modelini kendi garajından üreten bir kişinin çalışmaları vardı. Şimdi ise aynı durum Reventon içinde geçerli. 1980lerin Pontiac Fiero şasesi üzerine Woody isimli kişi,kendi yapımı Reventon‘u inşa etmiş durumda.

Kanada’da çelik fabrikatörü olan Woody isimli şahıs, 60 dolarlık gibi bir fiyatla Pontiac V6 motorunu Reventon çakması aracına uydurmayı başarmış. Gerçekten büyük bir başarı. Motor karbüratörlü ve oldukça eski bir teknoloji ürünü olmasına karşın Reventon‘a takıldığında aynı bir roket kadar hızlı oluveriyor.

Bu tür çalışmaları ülkemizdede görmek isteriz. İnsanlarımızın bu tür uğraşlarla günlerini geçirmelerini istiyoruz. Herkesin evinin yanında küçük bir garajının ya da atölyesinin olmasını isteriz. Belki bunlar şimdilik birer hayal (şu an maddi olarak imkansız) ama olmayacak diye bir şey yok.

Kaynak:
http://www.autoblog.com/2008/08/02/ultimate-fiero-resurrection-lamborghini-reventon-replica/

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

  • Benzer Yazı Bulunamadı.

1 Yorum - Lamborghini Reventon : WoodighiniYorum Yaz / Geribildirimde bulun

  1. hayretle izledim ne aşk varmışki adamda bu adama deli denirmi denir, sacı döve döve bu şekle sokacaksın lamborghini firması aynı şekilde ve metodla yapmaya kalksa bu aracı şu an sattığının üç mislifiyata satması lazım, muazzam çelik işçiliği var araçta adamın aklını alacak türden, konsol bile dövme sactan yapılmış bu tür çalışmaları türkiyedede görmek isteriz lakin devlet bu tip işlerin önünü açmalı evinin altında özel otomobil üreten bir vatandaş aracını trafiğe çıkartmak için yüzlerce resmi prosedürle uğraşmadan, türkiyenin tek bir yerinde kurulsun önemli değil çekiciyle götürürsün bir test merkezi olacak uzman mühendistlerin kontrölünde tehlike arzeden kazalara yol açmaması için testten geçerek trafiğe çıkacak 3 saat içinde bir gün içinde, canım türkiyemde öyle prosedürler varki uçak bile yapmak problem değil belki ama bu prosedürler adamın belini büker zaman ve para demek belgenin belgesi var sesimizi duyuramıyoruzki devletin büyüklerine bu konuda düzenlemeler yapılsın bu işlerin önün açılsın türkiyede bu tip işlerde renklensin, teşekkürler bu güzel haberiniz için..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi