08 Ara
2007

– Çok zaman olmadı daha 1ay öncesinden Maket Şablonlarını toplamaya başlamıştım zaten. Elimde yaklaşık 2000 sayfalık şablon mevcut – hem maddi hemde manevi zamanım oldukça yapmaya devam edeceğim. Dediğim gibi Otomobil-Motosiklet kısaca Otomotiv benim en büyük hobim. Onlar olmazsa ben hiç olmam. Kağıt maketler konusunda henüz acemiyim o yüzden basit – kısa sürede yapılabilen – tek yada 2 sayfalık şablonlar ile başladım.Hazırladıkça burada resimlerini yayınlayacağım.

8 Aralık 2007 itibariyle Tüm Maketler

.

– Maketler hakkında bu heves nerde başladı diye düşünüyorum ama bilgisayar başında olduğum zamanlarda binlerce siteyi dolaştığım için bir yerden ulaşıyor işte. Arkadaşlarım her nedense belkide bu satırları okuyan sizlerde gülebilirsiniz. Yada çocuk oyuncağı – yaşlı uğraşı diyebilirsiniz. Gelişmiş maketleri yapmaya başladığımda özellikle otomobil -motosiklet – uçak maketlerini belki o zaman ne kadar güzel olmuş bende yapabilir miyim diye düşünebilirsiniz. Herkesin fikri farklı – zamanını doldurma şekli farklı.

– Bu kağıt maketler hakkında neler yapılabilir kısaca özetleyyim: Aklınıza gelebilecek herşey..
– Yarış otomobilleri
– Rüya otomobiller
– Motosikletler
– Trenler
– Uçaklar
– Bilgisayarlar
– Telefonlar
– Hayvan figürleri
– Maskeler
– Hediye paketleri
– Şapkalar
– Uzay mekikleri
– Teleskoplar
– Küçük bir şehir yada dünyanın sayılı yerlerinin maketleri. ÖRN: Sültan Ahmet Cami’sini yapabiliyorsunuz.
– Gemiler
– Hafriyat makineleri
– Oyun ve Çizgi film kahramanları.

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

5 Yorum - Kağıt Maketler Bölümü AçıldıYorum Yaz / Geribildirimde bulun

 1. Yorumcu / hakan ceylan / 06 Ekim 2008

  süper olmuş gerçekten

 2. Yorumcu / savaskul / 18 Aralık 2008

  Bu heves banada bulaştı doğrusu.İnternetten indirdiğim bir çok modeli dışarıda kaliteli kağıda bastırıp yapmaya başladım.Tabi daha çok yeni başladım ama gerçekten güzel b
  ir uğraşı herkeze tavsiye ederim.

 3. Yönetici / Heytbecom / 18 Aralık 2008

  savaskul
  – Yaptığın çalışmaların resimlerini bana gönderebilirsin. Sitede senin adın altında yayınlamak isterim. Ben bir hevesle yaptım ve arkadaşlarıma dağıttım. Suzuki Swift, Citroen Xsara, Ford Focus WRC, v.b. Ama şöyle bir durum var. Eğer kaliteli yapışkan kullanmazsanız ve çok fazla el altında olursa ilk tekerlekleri kopuyor benden söylemesi.

 4. Yorumcu / omer / 24 Haziran 2010

  Heytbecom :savaskul
  – Yaptığın çalışmaların resimlerini bana gönderebilirsin. Sitede senin adın altında yayınlamak isterim. Ben bir hevesle yaptım ve arkadaşlarıma dağıttım. Suzuki Swift, Citroen Xsara, Ford Focus WRC, v.b. Ama şöyle bir durum var. Eğer kaliteli yapışkan kullanmazsanız ve çok fazla el altında olursa ilk tekerlekleri kopuyor benden söylemesi.

  peki kağıt çeşidi olarak ne kullanıyorsunuz ?? karton falan mı yada özel bi adı var mı? özel kağıtları normal fotokopi makinesi basıyor mu yoksa başka bi baskı mı kullanılıyor ?
  yeni başlicam da maket işne:)yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler;)

  Yönetici NOTU: Kağıt çeşidi olarak: Kağıt deposuna yada toptancısına gidersen 100gr dan 300gr a kadar beyaz zeminli olan tüm kağıtları kullanabilirsin. Tamamen tercih sana kalmış durumda. Ben 200gr ile 300grlık kağıtları kullanarak yaptım. A0 boyutunda alıp onları A4 haline getiriyorsun. 8 adet çıkıyor. Oldukça ucuzlar.
  Yapıştırıcı: Prittin katı yapıştırıcıları var. sen farklı markalarıda deneyebilirsin.
  Normal fotokopi makinasında kağıt ayarı var ise basar. Ben All in One yazıcımda kendim basıyordum.

  Heytbecom

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi