28 Tem
2007

-Dünya küçüldü mü? yoksa artık en ücra köşesine bile yerimizden kalkmadan bakabilme lüksüne sahip olduğumuz için böyle bir hisse mi kapılıyoruz. Tatil planları yapılırken artık bu yolu bilmiyorum, daha önce hiç gitmedim, nerede kalacağım , ne yiyip ne içeceğim, denizi nasıldır?, fiyatlar ne alemde, benzin istastyonları, sağlık ocakları, hava sıcaklığı, belediye başkanı, v.b. aklımıza gelebilecek tüm bilgilere tek tıkla sahip olabiliyoruz.

– Henüz Türkiye’deki araçlarda GPS sistemi entegre değil ama bu işi yapan birkaç firma var ve otomobile bu sistemi entegre edebiliyorlar. Şimdi GPS sistemi nerden çıktı derseniz konuyla alakalı olduğu için cümleye böyle başladım. Türkiye’nin yol haritası ve yol üzerindeki her türlü bilgi bu sayede karşımıza çıktı. Yoksa hala acaba orası nasıldır diye inleyip duracaktık. Tabiyki hayatımızın artık vazgeçilmezi olan Google Map hizmetini es geçmemek gerekiyor. Bununla ilgili Gezi Rotalarımızı çıkarmamıza yarayan birçok site mevcut. hak verirsinizki çoğuda yabancı..

* İlk adresiniz: Türkiye Karayolları Sitesi olmalı: http://www.kgm.gov.tr/

Gezi Rotamızı Belirlememiz İçin Gerekli Siteler

http://maps.google.com/maps : Artık büyük şehirlerimizde dahil Türkiye’nin her noktasındaki yolları görebiliyoruz. Get Direction sekmesne girdiğimizde ise bize Bulunduğumuz nokta ile gideceğimiz noktayı yazmamızı istiyor ve Rotamızı çıkartıyor. Dikkat edilmesi gereken çoğu Türkçe karakteri ve yeri tanımadığı için o konumun koordinatlarını girdiğinizde daha sağlıklı bir Rota çıkaracaktır.

http://www.mercedes.com.tr/Internet/TR/Hizmetler/Route/ : Mercedes-Benz’in sunduğu bir uygulama. ” Rota Uygulaması Türkiye içinde seçilen iki yerleşim merkezi arasında, hangi güzergahtan gidebileceğinizi tespit edebileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama seçilen iki nokta arasındaki en uygun güzergahı belirlemekte ve bu güzergaha ilişkin bir harita oluşturmaktadır. Rota planlama işlemi ile en kısa güzergah yada en hızlı güzergahı bulmanız mümkündür,Yakıt bedeli ve benzin tüketimi değerlerinin girilmesiyle planlanan seyahatin yaklaşık maliyeti de öngörülebilmektedir.” yazıyor ama 5 kere denememe rağmen bana rota çıkaramadı. Altüstü İzmir – Aydın arasındaki rotayı çıkar dedim… (Kısa mesafeyi kaldıramıyor herhal… 🙂 ) – http://mercedes.infotech.com.tr/rtext.asp –

http://www.dealers.globalbuypower.com/index.act?language=en&country=COM : Opel’in sunduğu bir uygulama. En çok bu steyi kullanıyorum gerçekten en iyi tahmini yapıyor. Gidiş sürelerine aldanmayın sakın..

Bunlarada Bakın:
http://www.tr.map24.com/ : Takip Edin
http://www.tr.map24.com/?appid=hurriyet
http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/tpl/hme/MaHomePage.htm
http://www.rac.co.uk/web/routeplanner/
http://www.greenflag.com/routeplanning/
http://routeplanner.lycos.co.uk/ : Mutlaka Bakın…

Yazılım Olarakta Rota Planyayıcıları Bulmak Mümkün: Sony Route planner

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

1 Yorum - Rota Planlayıcılar (Route Planner)Yorum Yaz / Geribildirimde bulun

  1. Pingback: Anonim

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi