25 Ara
2010

– Mini çekirdek ailesini genişletmekte ısrarlı gibi. BMW cephesinde ise X6 modeline Mini bir rakip geliyor. X6’nın Mini diyebilirmiyiz. Evet. Mini ilk modelini bundan yaklaşık 10 yıl önce North American International Auto Show (NAIAS) yada diğer adıyla Detroit Auto Show’da göstermiş ve büyük ilgi uyandırmıştı. Geçen 10 yılın sonunda yine aynı fuarda 2011 yılında, bu sefer daha farklı bir Mini aileye katılmaya hazırlanıyor. MINI Paceman Concept tanıtımında sportif, dinamik ve atak kelimelerinden yola çıkarsak, Sports Activity Coupe (SAC) bir araç olarak tasarlandığını öğreniyoruz.

– Crossver SUV yada B sınıfı bir araç mı yoksa Copupe formu nedeniyle spor bir otomobil mi diye düşündüren konsept Mini’nin açıklamasından SAC isimli ara segmentten bir araç olduğunu öğreniyoruz. Dakar’da yarışacak bir Mini, acaba 2011 yılında motorsporlarına meraklı bir Mini mi bekliyor bizi sorusunu aklımıza getiriyor. Paceman konsepti yoksa Mini WRC‘nin ilk adımı olabilir mi? Bence bu konuda Mini büyük bir ipucu vermiş durumda. Mini WRC’yi beklemeye başladık bile.

– MINI Countryman platformu üzerine yükselen coupemsi bir model. C sütunu olmayan, 19 inçlik jantlar üzerinde durabilen, Cooper S ve countryman modellerine birçok yönden benzeyen konsept, ön yüzü ile Mini ama arkaya uzanan çizgilerle beraber bambaşka bir araç olduğunu gösteriyor. 4.1m uzunlukta, 1.8m genişlikte ve 1.5m yükseklikte bir araç. 1.6lt ikiz turboşarjlı 4 silindirli motoru 155 kW/211 hp güç, 260 Nm tork (Overboost özelliği sayesinde anlık 280NM) değerlerine sahip. 4 çeker çekiş sistemide hediye olarak veriliyor.

Kaynak:
http://www.bmwblog.com/2010/12/19/video-mini-paceman/
http://www.ausmotive.com/2010/12/19/mini-paceman-concept.html

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

1 Yorum - MINI Paceman ConceptYorum Yaz / Geribildirimde bulun

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi