10 Mar
2014

Zaman çok çabuk geçiyor. Aralık 2006’da bu siteyi kurduğumda buralar boş araziydi. Kimsecikler yoktu. Çoğumuz gibi bende buraların dutluk olacağını ilerleyen yıllarda hayatınız boyunca karşınıza çok nadiren çıkabilecek fırsatların önünü açacağını bilemezdik. Keşke kelimesini kullanmayı sevmiyorum. 18 yaşında ilk kez sürücü koltuğuna oturmuş biri olarak ilk görüşte aşk tam o saniyede başladı. 2012 yılına kadar sürdü. Geçen 7 senede bu site gelir bakımında ancak kendi hosting parasını çıkartabildi. Ama bana erişemeyeceğim her noktaya ulaşma fırsatı verdi. Araya işe girmem, İstanbul dışında yaşıyor ve freelance olarak çalışıyor olmam nedeniyle 2012 yılından itibaren bağlar kopmaya başladı. Şu an askerlik nedeni ile bir 6 ay daha ara vermek zorunda kalacağım. Sayılı gün tez geçer ve geri dönüşümde 8.yaş gününde yepyeni bir anlayış ve websitesi ile karşınızda olacağım. Giydirmek istediğim uzunca bir liste yaptım, yazının devamına bakmayı unutmayın. Şimdilik hoşçakalın.

Giydirmek zorundayım,
* 2014 Autoshow mali kriz nedeniyle ülkemizde yapılmayacakmış. Beni düşündükleri için teşekkürler. 🙂
* 2013 yılı itibari ile motosiklet maceram başladı ama otomobil sürücü koltuğunda oturan insan görünümlü yaratıklarla sorunum her geçen gün daha da artıyor. Her motosiklette bir adet toraman (sopa) yeri olması gerekiyor.
* Yıl olmuş 2014 hala güzel ülkemde doğru düzgün organizasyon yapılamıyor. Otomobil fuarı deniyor olmuyor, motosiklet fuarı deniyor izdihamdan geçilmiyor, mobilya fuarı deniyor kimse gitmiyor.
* Hala İstanbul odaklı bir ülkeyiz. İstanbul dışında da milyonların yaşadığını unutuyoruz ve unutturuyoruz.
* İstanbul’a her gittiğimde ilk adımımda boğulacak gibi oluyorum. Ama seviyorum işte.
* Akaryakıt hala mücevher gibi üzerinde yüzde bilmem kaç ÖTV var. Aynı bilmem kaç ÖTV otomobil, motosiklet ve envari çeşit ürünün üzerinde de var. İnsan düşünüyor satın alamadığın bir şeyi yada erişemediğin bir şeyi nasıl üretebilirsin yada yeni bir şey üretebilirsin. Üretemediğin bir şeyi nasıl tüketebilirsin.
* Elektrik otoların patlayacağını, zamansız satışa çıkartıldığını en başından beri yazan biri olarak durumu sizlerde görüyorsunuzdur. Satış adetleri ortada. Gelecek ne tür araçlarda derseniz Hybrid teknolojisi geliştirilmeli. Elektrik motorları sadece destek amaçlı kullanılan araçlar üretilmelidir. Daha sonra batarya teknolojisinin sınırlamaları aşıldığında tam elektrikli araçlar devri başlayacaktır. Bu gelecek 20 yıl içinde olacak bir şey. Unutmayın unutturmayın.
* Ülkemizde hala hobi sektörü yerlerde sürünüyor. Kendimden örnek veriyorum. Hobi amaçlı otomobil blog sitesi açtım hiç ulaşamayacağım noktalara kadar gittim. Hobi olarak başladığım web programcılığı ilk önce freelance daha sonra kendi mesleğime dönüştü. Şıpsevdi biri olarak söylüyorum. Hiçbir zaman büyük paralar kazanmadım sadece kendime yetecek kadar kazandım. Ama ama aranızda kaç kişi işyerine koşarak gidiyor, peki kaç kişi akşam uyku saatinden çalıp blog sitesi için araştırma yapıyor.
* Televizyonda kimse kusura bakmasın kaç tane otomotiv programı var. Var olanlarda basın bülteninden okuyarak 1 saati doldurmaktan ne zevk alıyorlar. Televizyonu neden izlemediğimiz yada o programların neden izlenmediğini anlıyoruz. Hafta sonları WRC ve benzeri spor programları olurdu. Şimdi ise 1 hafta var 2.hafta yok ya da gece yarısı 3 te canlı yayın yapıyorlar. Onlarda haklı sabahtan akşamüstüne kadar kadın programları çok tutuyor yapacak bir şey yok. O programlar bu ülkeye ne kazandırıyor çok merak ediyorum.
* Yıl 2014 hala bir otomobil kültürümüz yok. Evlerimizde garaj bile yok. Hala dışarıda garaj önüne park eden insan görünümlüler dolaşıyor. 90lı yıllarda Renault Toros’ta tek yan ayna vardı. Şu anda keşke hiç olmasa diye düşünüyoruz. Keşke sinyallerde olmasa. Çünkü hiç kullanmıyoruz.
* Yollarımızdaki asfalt hala parça parça ve yağmurda dağılıyor. 1 km mükemmel asfaltta giderken 5 km mıcırda gidebiliyorsunuz.
* Yollarımız hala park bahçe görevlileri, merdiven yıkayıcılar gibi saçma insanlar yüzünden ıslatılıyor, yıkanıyor. Bol dökülen suyun bitkiye iyi geleceği, deterjanlı suyun merdivenleri temizleyeceği düşünülerek yollardaki insanların hayatları hiçe sayılıyor.
* Yeni yol yapıyoruz ama yolun ortasına rögar kapağı koyuyoruz hala. Onu geçtim 1 metre aralıklarla yolun sol şeridinde kanalizasyon ızgaralarının ne işi var bunu açıklayın bana.

Aklıma gelenler bunlar. Yeni sitede yapmak istediklerimi yazmam gerekirse. Yoruma dayalı, teknik bilgilerle insanların kafasını karıştırmayan, organize edilmiş bir site hayalim var. Son olarak etrafınızda ne kadar salak ve sizi yavaşlatan insan varsa onlardan kurtulun. Sizi aşağı çeken, ayak bağı olan kişi varsa görmezden gelin yada ilişkinizi bitirin. Aklınızdakileri gerçekleştirmek için insanlara düşüncelerinizi söyleyin (yok efendim fikrim çalınacak yok bilmemne olacak diye düşünmeyin. Bu yüzden hep yanlış şeyler yapıyoruz. Hangi salak açık olan bakkal dükkanı yanına 1 tane daha bakkal açar. Hangi gerzek bu iki dükkan açık iken gidip süpermarket açar.) fikirlerinizi paylaşın. Karşı tarafın gözünde bir ışık görüyorsanız o sizin aradığınız doğru kişidir. Bir projeye başlamak için tek kişi yeterlidir ama sürdürebilmek için bir ekibe ihtiyacınız vardır. O ekibi oluşturmak için emek harcayın gerisi hızlı bir şekilde gelecektir.

Aralık ayında görüşmek üzere hoşçakalın.

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

Etiket bulunamadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi