02 Eki
2008

– WordPress bu sefer Yönetici Paneli (Arka paneliyle) gerek Yöneticisni gerek Yazarını gerekse Kullanıcısını , yeniden tasarlanan (uzun süredir oylama usülü bilgi alışverişi yapılarak oluşturulan) yönetim paneliyle üzmeyecek gibi gözüküyor. Sadece fotoğraflarını gördüğümüz panelde yine aynı renkler hakim olmasına karşın farklı bir alt arayüz kullanılmış.

– Biraz önce yayınlanan makalede, kısaca arayüzü açıklayan ve tanıtan birde PDF döküman yayınlandı. Ayrıca aşağıdaki slayt gösterisinden de nasıl bir değişikliğe gittiklerini – hangi aşamlardan geçtiklerini ve uğraşları sonucunda nasıl bir arayüze ulaştıklarını adım adım öğrenebilirsiniz.

– Şablonda görüldüğü üzere. Üst bölüm olduğu gibi WordPress 2.5 arayüzü. Hemen altında sol tarafa tüm işlemleri yapacağımız kısayollarla dolu vaziyette. Çoğunun çalıabilir menü olacağını düşünüyorum. Sağ taraf ise üst bölümde uyarılar ve güncelleme bilgileri yer alırken alt bölümünde ise genel çalışma ekranı yer alıyor.


– Üst menüye Nerede olduğunuzu belirten bir navigasyon sistemi eklenmiş. Geri kalan bölümler aynen Kullanıcı, çıkış, site adı v.b. Üst bölümün sağ tarafında kısa yol tuşları yer alacak ve bu sayede kendinizin belirlediği yada çok kullandığınız bağlantı adreslerini buraya ekleyerek tek tek dolaşmak yerine Yeni Yazı Yaz tuşuna tıklayıp istediğiniz yere gidebileceksiniz.
– Yönet bölümünde özellikle çile olan Yazı silme, yazıya resim ekleme ve uzun süren tıklama işlemlerini tek seferde yapılması için kısayol tuşları entegre edilmiş. Sol menü sadece ana harfleri kalacak şeklinde sol duvar içersine gizlenebilme özelliğine sahip. Yorumlarda hemen cevap verebilme sağlanmış.

– Saymakla bitmiyor özellikleri. WordPress geliştiricileri durmadan yeni özellikler ekleyerek – açıkları kapatarak bizlere dahi iyi bir sistem kazandırma uğraşı içindeler. WordPress 2.7’ni 28 Ekimde çıkması bekleniyor. Gerçekten beklemeye değer. Kesinlikle bu sefer çok beğendim bu arayüzü. Hep Open Source kal WordPress..

Kaynak: Kullanıcı arayüzü ile ilgili konuların açıldığı ana kategori adresi…
http://wordpress.org/development/category/ui/

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

1 Yorum - WordPress 2.7 – Seni Bekliyoruz.Yorum Yaz / Geribildirimde bulun

  1. Yorumcu / GelincikOnline / 29 Aralık 2008

    Evet geldi ve çok iyi geldi. Ben çok beğendim. En çok otomatik yükseltme işlemleri hoşuma gitti. Tabiki admin panelini söylemeye gerek yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi