31 May
2008

Unknown Temasının 1.versiyonunu tanıtmıştım sizlere ve beğenenlere mail ile yollamıştım. Bu sefer geliştirilmiş – WP 2.5.1 destekleyen 2. versiyonu ile karşınızdayım. Siyah yapıdan kurtulup – ferahlık olsun diye beyaz – gri – mavi tonlarında ağırlık verdiğim yine eski Unknown Theme stili üzerine geliştirdiğim temayı sizlere sunuyorum.

Tema Hakkında Bilgi

Theme Name: Unknown Themev2
Theme URI: http://otomot.net/2008/05/31/wordpress-theme-unknown-themev2/
Description: Pclabs ve Worldcarfans sitelerindeki resimli yazılardan etkilenilerek hazırlanmış Türk yapımı bir tema. Tasarım ve kodlama: Heytbecom tarafından yapılmıştır.
Version: v2.0
Author: Heytbecom
Author URI: http://otomot.net

Unknown Theme
http://otomot.net adresinde WordPress kategorisi altından ulaşabilirsiniz.

Temanın tüm hakları onu tasarlayan ve bu bölümde adı geçen kişiye aittir.
Bu bölümde yapacağınız herhangi bir değişiklikte üst bölümde yer alan tasarımcının adını yanlışlıkla da olsa silmemeye özen gösteriniz.

Değişiklikler

– Temayı yorum yapan kişilere göndermeden önce İE’de temada oluşan farklılıklar giderilmiştir.
– Arkaplan rengi http://www.stripegenerator.com/ adresinden hazır örneklerden alındı. Ek klasörü içersinde 3 adet daha arkaplan resmi bulabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz dokuyu seçip ismini texture.png yaptıktan sonra /images klasörü içersine kopyalamanız yeterli.
– Üst menüde Bugün Kendimi Şanslı Hissediyorum Butonumuz bulunmakta. Rastgele yazıları sizlere sunmakta.
– Yeni bir navigasyon menümüz oldu. http://www.cssplay.co.uk/menus/drop_variation.html adresinden detaylara bakabilirsiniz. Üst menüde hem kategoriler hemde sayfalar listelenmekte…
Unknown Teması ana logosu yenilendi. Umarım beğenmişsinizdir. /images klasörü içersinde logo.jpg dosyasını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

logo.jpg resmi özellikleri: 960X300px

– Köşelerin yuvarlatılması için Nifty Corner kullanıldı. http://www.html.it/articoli/nifty/index.html adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
– Arşiv sayfasında kolon sayısı 3‘e çıkarıldı.
– Manşet haber bölümü renkleri değiştirildi.
2 adet yan menü bileşeni eklendi. Birincisi index (ana sayfa- arama sayfalarında görünmesini istediğiniz içeriği sürükleyip bırakın) ve ikincisi single (iç sayfalarda görünecek). Görünüm/Bileşenler sekmesinden sürükle bırak yöntemiyle istediğiniz içeriği ekleyebilirsiniz.
– Yorum bölümünü otomot lite temamdan olduğu gibi aktardım…

Tema Ön İzleme Adresi: Unknown Theme v2 Ön zilemesi
Tema Dökümantasyon Adresi: Unknown Theme V1 ile aynı özellikleri taşımakta.
Eklentiler: Recent Comments – Ramdom redirect

Resimler

Ana Sayfa:

İç Sayfa:

Arşiv:

Arama:

.

Tema Ön İzleme Adresi: Unknown Theme v2 Ön zilemesi
Tema Dökümantasyon Adresi: Unknown Theme V1 ile aynı özellikleri taşımakta.
Eklentiler: Recent Comments – Ramdom redirect

– En azından güncellemenin görünümde bariz fark yarattığını söyleyebilirim. Eski görünümünden daha iyi oldu ve WP 2.5.1 sürümünü de desteklemekte. Yine versiyon 1‘de olduğu gibi bu temayı Haziran Sonuna (30 Haziran 2008 Saat: 00:00) kadar bu konuya yorum yapanlara tek tek göndereceğim. Eski versiyonun tanıtım sayfasında yer alan yorumcularada otomatikman bilgilendirme mesajı göndereceğim…
– 2 Temmuz 2008 Saat 00:00 dan itibaren yorum yapan tüm ziyaretçilere temayı göndereceğim gönderdim. Yorumlarda bıraktığınız e-posta adreslerinizi kontrol ediniz.

– herhangi bir sorun olursa lütfen bana bildirin. En azından temanın kullanılabilir olduğunu göstermemiz için gerekli.

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

21 Yorum - WordPress Theme: Unknown Themev2Yorum Yaz / Geribildirimde bulun

 1. Müthiş bir çalışma örneği. Sizler gibi bu sistemle yararlı bir şekilde uğraşacak insanlara ihtiyacımız var sanırım. Hayırlı olsun çalışmanız. Nice çalışmalara…

 2. Çok harika olmuş.. elinize sağlık.

 3. Kardeş gerçekten çok güzel bir tema, harika olmuş bu temayı bır denemek ısterım ve v.2 ikinci beklemekteyim….

 4. Yorumcu / Alper Kerimoğlu / 02 Haziran 2008

  Evet Yeni Gördüm Gerçekten Hoş Olmuş Emeğinize Sağlık..

 5. temayı bende istiyorum lütfen yollarmısınz:D tema cok guzel aradıgım ozellıkler var baska bır sıteye yapacaktım kendı temamda uyumsuzluk oldu tekrar degıstırecegım.

 6. Önceki Tema Gibi Bu Da Gayet Başarılı Elllerine Sağlık

 7. Cok pardon da bu temayi indirmeyi benmi goremiyorum kaldirildimi?

  Yönetici Notu: Bence yazılanları okumamışsınız.

 8. Yorumcu / Hakan Özkara / 09 Haziran 2008

  Merhaba,

  Başarılı bir tema çalışması olmuş. Makaleler, Son yorumlar ve etiket bulutunun tab panelde olması çok iyi olmamış bence. Etiket bulutuna tıkkladığımızda sayfamızın sidebarı uzunsa hiç hoş olmayan boşluklar tasarımı bozuyor. Dolu olan sağ tarafadaki sidebarın yanında bomboş upuzun bir sayfa ile karşılaşıyoruz. Bunun yerine sidebarda yayınlansa daha iyi olmaz mı acaba? Hem son yorumlar, etiket bulutu, popüler yazılar, rasgele yazılar v.s. gibi alternatiflerle bu panel güçlendirilebilir.

  Ayrıca bilgisayarı yüksek çözünürlükte kullanmıyorsak, ana sayfada makaleleri okuyabilmek için sayfayı aşağı doğru kaydırmak gerekiyor. Yazı1, yazı4, yazı3, merhaba dünya gibi yazıların olduğu ikonlar ve bu ikonların üstündeki header resminin çok büyük oldupunu düşünüyorum. Öenmli olan kullanıcının zahmetsiz birşekilde okuması değğil mi? Gerçi bu bahsettiklerim temanın işlevvselliğinden birşey kaybettirmiyor fakat belirtmek istedim.

  Sevgiler.

 9. Yönetici / Heytbecom / 09 Haziran 2008

  Hakan Özkara, öncelikle yorumunuz için teşekkürlerimi iletiyorum.

  – Etiket bulutu bölümü tab menü içersinde olmasının nedeni eski sürümde de aynı yerdeydi ve buna uygun css kodu elimde hazır olduğu için yerini değiştirme ihtiyacı duymadım. Dediğiniz gibi yapılabilir. Bir üst sürümlerinde bu değişiklikler uygulanabilir. Temayı 30 haziranda sonra sizlere gönderdiğimde kendinizde bu değişiklikleri uygulayabilirsiniz.
  – Temayı çok komplike bir hale getirmemek için uğraştım en azından güzelleştirme yönünde iyileştirmeler yaptım. O nedenle sizin dediğiniz gibi popüler yazılar- rastgele yazılar ile desteklenebilir. Bu gibi işlevleri tamamen tema kullanıcısına bırakıyorum.

  – Tüm temalarımı 1024X768pxe göre hazırlamaktayım. Bunun için pek bir şey yapamıyorum. Kaydırma çubuğu olmadan o kadar çok yazıyı ekranda gösteremezsiniz. hemde dediğiniz düşük çözünürlüklerde.
  – Yazı1, yazı4, yazı3, merhaba olan bölüm Pclabs.gen.tr sitesini incelerseniz aynı sistem. Ürün inceleme yada güncel resimli yazıların yayınlandığı bölüm özelliğinde. O yazıyı ilgilendiren resim boyutlarını tema dosyasından kendiniz ayarlama yapabiliyorsunuz.

  – Benim aklımda olan görüntü bu şekilde idi ve aynen tasarlayıp sundum. herkesin kafasındaki fikir farklı ve bu çok doğal. Bu nedenle temada hiçbir kısıtlama olmadan tek tek yorum yapan kullanıcılara gönderiyorum. Kendileri istedikleri gibi değiştirebilsinler diye….

  – İlerleyen versiyonu olacak mı onu bilemiyorum. Eğer olursa sizinde fikrilerinize sadık kalarak temayı buna göre şekillendirmeye özen gösteririm. Tabiyki sadece siz değil tüm görüş bildiren arkadaşların düşünceleri bunda etkili olacaktır.

 10. Yorumcu / Hakan Özkara / 11 Haziran 2008

  Merhaba heytbecom,

  Bahsettiğim öneriler kişisel tavsiyemdi. Kullanılabilirlik açısından iyi olacağını düşünmüştüm. Sizin de bahsettiğiniz gibi temaya sahip olan kişiler istediği gibi düzenlemesini yapabilir.

  Umarım tema geliştirmeye devam edersiniz. Zira tema yapan kişilere baktığımızda çok az Türk tema geliştiricisi olduğunu görüyoruz.

  Başarılar ve sevgiler.

 11. Ellerinize sağlık çok güzel hazırlanmış bir tema, çalışmada katkısı olan arkadaşların emeklerine sağlık. Böle bir temayı blogumda kullanmak çok isterim ve değişikliklere epey acık bir tema gibi. 2.5 için türkçe sağlam tema bulmak gerçekten zor. Ellerinize sağlık.

 12. Merhaba,

  Hazırladığınız temayı ben de bir sitemde denemek istiyorum.

  Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 13. WordPress alanında yapmış olduğun çalışmaları yakından takip ediyoruz. Vermiş olduğun emekten dolayı eline sağlık. Ben eski versiyonda bir kaç sorun yaşamış olmam rağmen v2 deneyeceğim
  Çalışmalarının ve başarılarının devamı dileğiyle..

 14. Yönetici / Heytbecom / 23 Haziran 2008

  Fikirzede ,

  – Karşılaştığınız sorunları bana iletişim bölümümden yada temanın konu başlığı altındaki yorum bölümüne yazarak ulaştırabilrdiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırdım. Bu temamda da yeni yeni farkettiğim birkaç küçük hata mevcut. Sizlere yollamadan önce o hataları giderip – biraz düzenleme yapıktan sonra sorunuz şekilde kendi sitenizde kullanabilirsiniz.

  – Ayrıca wordpress sistemi sürekli yenilikler eklemekte ve ben yetişemiyorum. Elimden geldiğince ziyaretçilerden gelen istekler doğrultusunda destek olmaya çalışıyorum.

  – bende size teşekkür ediyorum yaptığınız her yorum benim doğru yolda olduğumun göstergesi. İster olumlu ister olumsuz olsun.. 🙂

 15. Süper Bir Tema Çalışma Diye Buna Denir !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi