13 Eki
2007

.
Son Ultimatom olarak Türkiye’de vizyona giren film, önceden kemikleşmiş izleyici kitlesini arkasına aldığı iki filmin devamını bizlere sunuyor. Geçmişi Olmayan Adam ve medusa Darbesinden sonra beklediğim film bir nebze olsun buydu. Tabiyki yine bitmedi. Bir sonraki filmi yine heyecanla bekliyorum doğrusu.

Kısa Bilgiler

imdb puanı : 8.4/10
Yapım : 2007, ABD
Tür : Aksiyon / Gerilim / Macera
Yönetmen : Paul Greengrass
Senaryo : Tony Gilroy, Robert Ludlum
Oyuncular : Matt Damon (Jason Bourne) , Paddy Considine (Sam Ross) , Edgar Ramirez (Paz) , Julia Stiles (Nicky) , David Strathairn (Noah Vosen) , Chris Cooper (Alexander Conklin) , Joan Allen (Pamela Landy)
Yapımcı : Frank Marshall, Patrick Crowley, Paul Sandberg
Görüntü Yönetmeni : Oliver Wood
Müzik : John Powell
Dağıtım : UIP Filmcilik
Süre : 1 saat, 51 dk.
Gösterim Tarihi : 12 Ekim 2007
Filmin Resmi Web Sitesi: http://www.thebourneultimatum.com/
Filmin Özeti:

Karanlık geçmişi yüzünden kendisine bir gelecek de kuramayan bir adam, Jason Bourne… Hafızasını ve sevdiği tek insanı kaybetmiş biri olarak hayatta tek bir amacı kalmıştır. Gerçek kimliğini ve geçmişini yeniden bulabilmek…

Fakat bunu yapmak hiç de kolay olmayacaktır. Jason, geçmişini araştırabilmek için tamamıyla ortadan kaybolmak ister fakat artık çok geç kalmıştır. Çünkü kendisini yaratanlar izini bulmuşlardır. Moskova’dan Paris’e, Londra’dan Fas’a gerçek kimliğinin izini sürerken bir taraftan da peşindeki yeni nesil iyi eğitilmiş federal ve interpol ajanlarını saf dışı etmek zorundadır.

Robert Ludlum’un aynı adlı casusluk-gerilim kitapları serisinden beyazperdeye uyarlanan Bourne serisinin üçüncü filmi olan Son Ültimatom’un yönetmenlik koltuğunda, ikinci filmde büyük beğeni toplayan usta yönetmen Paul Greengrass oturuyor.

Serinin Diğer Filmleri:
Medusa Darbesi / The Bourne Supremacy (2004)
Geçmişi Olmayan Adam / The Bourne Identity (2002)

Filmin Afişi:
.

.

– İlk filmi bir arkadaşım tarafından önerilmişti ve izlemiştim ve o günden beri bu seriyi takip etmekteyim. İlk film olayın ne olduğunu en iyi anlatan film olarak karşımızda. Son film ise aksiyona daha çok izin verilmiş – film hakkında bir şey anlatmaktan çok koşuşturmaca – dövüş sahneleri ve James Bourne’nin akıl dolu oyunlarıyla izleyiciyi ekrana bağlıyor. Doğru söylemek gerekirse 2.film gibisi yok. Özellikle Hindistan’da araç ile kaçarken sevgilisinin vurulma sahnesi ve denize düşme sahnesi iz bırakanlar listesinde.

– Filmde ki bir gariplik ise James’in önüne çıkan tüm bayanların er yada geç ölmesi ve mutlaka eski yada yeni sevgilisi olması. Bu adam ya hafızasını kaybediyor ya da kaybetmiş numarası yapıyor. 🙂

– Kesinlikle serinin 3 filmide izlenmeli ve arşive konulmalı. Bir yerde okudum sırf The Bourne serisini James Bond serisine ortak olması için yaplıldığını ve belirli aralıklarla bu filminde James Bond gibi süreceği yönünde. Bence tadında bırakılması taraftarıyım.

Kaynak:
http://beyazperde.mynet.com/film/2803

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi