13 Haz
2007

– Asus’un 200 dolar fiyatla satmayı düşündüğü harika notebook modeli. ASUS Eee PC Notebook karşımızda. Tabiyki bu haber hem dünyayı hem Türk kullanıcıların gözlerinin fal taşı gibi açılmasına neden oldu. 200 dolar bi koşu gidip 10 tane alırım 2000 dolar. Hergün bir tanesiyle dolaşırım. Bakalım bu Projede diğer 100 dolarlık Proje gibi güme mi gidecek? Yoksa benim gibi tam istediğime göre ucuz bir dizüstü bilgisayarım olacak mı?

Çeviri Asus’un sitesinden yapıldı.
.
– İntel ve Asus, Geleceğin Mobil Teknolojilerinin şimiden tanıtılması için yaptığı ortaklıktan doğan Asus Eee PC, 8 Haziran Tayvan’daki Computex fuarında tanıtıldı. ASUS´ CEO Jonney Shih dünyanın en kolay bilgisayarını izleyicilere tanıttı. Henüz bu tür küçük bilgisayarların piyasası olmadığını düşünürsek ilerisi için atılmış hem kullanıcılar hemde Asus için mükemmel bir adım.
.
– * Eee: Uzun açılımı “easy to learn, easy to play, easy to work.” olan sloganda “öğrenmesi, oynaması ve çalışması kolay” ifadelerine yer veriliyor. Tabiyki bu isim bizlere tanıdık gelebilir. Yeni nesil teknolojik oyuncakların yeni adları: Wii – Eee. Du bakalım daha neler olacak. Bu Projeyi hayata geçirirlerken düşündükleri tabiyki Marketten pay almak ama asıl amacın dünyada halen bilgisayar yüzü görmemiş yarım milyar insanıda kapsamasını ekliyorlar.
.
– 2Gb SSD Flashdiske sahip ve açılma süresi 15 sn, mobil teknolojileri sayesinde internete sorunsuz bağlanabilen, VoİP aramalarını destekleyen, ağırlığı 0.89 kg olan, wireless (kablosuz) özgürlüğünü getiren bir cihaz.

– Asus’un hedefinin Temmuz yada Ağustos ayında üretime geçerek 200bin ünite yapmayı planlıyorlar. Tabiyki tüm bilgisayarlar Asus damgalı gelecekmiş. 7 inç ‘lik ünite 199 dolar , 10inç’lik ünite ise 299 dolara satışa sunmayı hazırlanıyor..
.
Gelelim türkiye Cephesine:
– Asus’un Türkiye sitesinde maalesef bu tür bir haber dahi yok. Büyük fiyatlara satılan o devasa laptopları herkes alabildiği için 200 dolar bizi pek kesmiyor demekki hiç kimse takmamış – haber bile olamamış. neden en pahalıyı biz kullanıyoruz offf offff

Harika Dizüstü Bilgisayarın Tanıtımından Birkaç Fotoğraf:


.
Özellikleri:
Ekran: 7 inç
CPU & yonga seti: Intel mobile CPU ve yonga seti
İşletim sistemi: Linux/ Microsoft Windows XP
İletişim: 10/100 Mbps Ethernet; 56K modem
WLAN: WiFi 802.11b/g
Grafik birim: Intel UMA
Hafıza: 512MB, DDR2-400
Disk kapasitesi: 4/ 8/ 16GB Flash
Webcam: 300K piksel video kamera
Ses: Hi-Definition Audio CODEC; tümleşik stereo hoparlör ve tümleşik mikrofon
Pil ömrü: 3 saat
Boyutlar ve ağırlık: 22.5 x 16.5 x 2.1~3.5cm, 0.89kg
.
Kaynaklar:
– http://www.asus.com/news_show.aspx?id=7378
– http://www.chip.com.tr/konu.asp?id=3846

Bu ürünü umarım ülkemizdede görürüz ve alma fırsatımız olur. O da olmadı yurtdışından almaya çalışırız. Nede olsa bizler bir yolunu buluruz. Özellikle Notebookreview sitesinin yayınladığı yazıyı okumanızı öneriyorum. Asus’un bu dizüstü bilgisayarına bir kez daha hayran kaldım.

2.sayfada Yazının orjinaline ulaşabilirsiniz>>

Sayfalar: 1 2

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

1 Yorum - ASUS Eee PC NotebookYorum Yaz / Geribildirimde bulun

  1. Pingback: Anonim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi