27 Mar
2007

– 24Mart 2007 Cumartesi gecesi Makine adlı programda Metin Uca çağırıldı ve Cumhurbaşkanı Adayı olarak. Eskiden Star’da Sabah Programını hiç kaçırmadığım birisi olarak bende olaya şaşırdım doğrusu. Sonra zaten herşeyi anlattı. Bende bunun üzerine çeşitli haber sitelerinden derlediğim bu konuyu Günlük bölümüme kaydetmeye karar verdim.

Yazının Kaynağı: http://www.cnnturk.com/TURKIYE/haber_detay.asp?PID=318&haberID=319700

Metin Uca Cumhurbaşkanı adayı
Gazeteci ve televizyon programcısı Metin Uca, 110 milletvekili konusunda umutlu olduğunu belirterek, ”Cumhurbaşkanlığına adayım” dedi.

Uca, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı’nın ‘ortak akıl ve uzlaşmayla’ seçilmesi gerektiğini belirterek, Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu söyledi.

Metin Uca, ”Bu, bir cüret, bir kalkışma ya da eğlenceli bir girişim değil, sadece demokratik hakkı kullanma girişimi hiç değildir. Bu, çözümsüzlüğe ve Türkiye’nin hızla gitmekte olduğu tıkanmaya karşı duyarlı bir girişimle yeni arayışlara kapı açma çabasıdır. Bu nedenle ben ciddi ve umutluyum” dedi.

Adaylığı için ‘ciddi bir maddi güç’ de ayırdığını anlatan Uca, masraflar için Ankara’daki evini satışa çıkardığını kaydetti.

Uca, ‘Meclis’te liberal milletvekillerinden olumlu tepkiler aldığını’ dile getirerek, ”110 milletvekili konusunda umutluyum. İktidar partisi dahil, görüştüğüm kişiler var” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı makamının ‘kara mizah konusu yapılamayacak kadar önemli olduğunu’ anlatan Metin Uca, ”Başarısız olsam dahi, sonucu her neyse göze alıyorum. Önümde siyasi bir engel yok” dedi.

Haberin Kaynağı: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=75666
Metin Uca afiş bile yaptırdı

Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklayan Uca, kenti afişle donattı.

Cumhurbaşkınlığı’na aday olduğunu açıklayan Gazeteci Metin Uca, “niyetinin ciddi olduğu”nu ortaya koydu. Uca, İstanbul’un dört bir yanını “Cumhurbaşkanlığıı’na adayım” afişiyle donattı.

Haberin Kaynağı: http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=71829,4
Metin Uca Köşk’e ‘cidden’ aday

GAZETECİ ve TV programcısı Metin Uca, cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı. 110 milletvekilinin desteği konusunda umutlu olduğunu belirten Uca, düzenlediği basın toplantısında, cumhurbaşkanının “ortak akıl ve uzlaşmayla seçilmesi gerektiğini” söyledi. Metin Uca, “Bu, bir cüret ya da eğlenceli bir girişim değil, demokratik hakkı kullanma girişimi hiç değildir. Ben ciddi ve umutluyum” dedi. Masraflar için Ankara’daki evini satışa çıkardığını söyleyen Uca, “İktidar partisi dahil, görüştüğüm kişiler var” diye konuştu.

Yapılan anketlerin ciddiyetten uzak olduğunu belirten Uca, “Aday olduğunu açıklayamayanlar, ciddi çalışma olmadan, kamuoyunu oyalayacak anketlerle, yasal zemin görüntüsü vermeye çalışırken, kendi dışında kalan adayları, anketi yapan şirketin belirlediğini söylemeleri bile ne kadar ciddiyetsiz yaklaşıldığını ve ille beni seçin baskıcılığının da kanıtını oluşturuyor. Anketle cumhurbaşkanı seçmeye kalkışmanın göz boyacılığını bir yana bıraksak bile, dünyada adaylığını 3 gün kala açıklayacak bir cumhurbaşkanı adayı kimsenin içine sinmiyor. Bu durumda adaylığımı açıklıyorum” dedi.

* İşte bu kadar bekleyip görelim. 1 sene sonra günlüğümü tararken belkide hoş bir anı olarak okuyacağım.

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

  • Benzer Yazı Bulunamadı.

1 Yorum - Cumhurbaşkanı Adayı: Metin UcaYorum Yaz / Geribildirimde bulun

  1. Yorumcu / s(c)eaze / 12 Nisan 2007

    Ananı al git demediğin için tepki çekebilirsin SAYIN METİN UCA. ya da her tuzluğum var diyene hıyarla yetişmediğin için… Desteklliyorum. Sen açılış yaptığın otobüs firmesından araba istemeyecek kadar kişilikli birisin…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi