14 Mar
2007

– Bugün yapılan bir yorumdan çıkarak birkaç noktada ziyaretçilere yardımcı olabilecek siteleri araştırmaya çalıştım. Bunların ilk adımı Flash ve yapılan harika animasyonlar tabiyki. Bunları yapabilmek için öncelikle temel bilgilerinin bilinmesi amacıyla ;

19 Mart 2007
Flashdersleri.com
– Özellikle MX2004 ile ilgili 14 temel dersi içermesi bakımında bu siteyi ilk sıraya koydum. Ben Flash 4 kullanarak başladım. Kısaca Flash programını öğrenme şeklim, arkadaşımın bir çubuk çizip, bunu bak nasıl kareket ettireceğim diyip sadece 2 mouse hareketiyle sonuca ulaşması beni çok şaşırtmıştı.

Flashdersi.com
– Bir önceki sitedeki bilgilerin bir üst versiyonu niteliğinde detaylı olarak hazırlanmış 33 adet Flash dersi. Site sahibinin açıklaması:

Ben Hakan KIRIK. Fırsat buldukça buraya FLASH , Flex ve FLASH MEDIA SERVER dersleri ekliyorum. Duruma göre bu haftada 1 kere de olabilir, ayda 1 kere de olabilir. Vakit buldukça yani… Bu aralar Flex 2 ile de uğraşmaya başladım ve kimilerimiz için Flash ‘ın yerini alabileceğini düşünüyorum.

Flashciyiz.biz
– Yeni başlayan – orta ve üst seviye derslerden oluşan ama siteye uyelik şartı isteyen başka güzel bir flash ders sitesi.. İçerik hakkında pek bilgi edinemedim ama kesinlikle işe yarayacak bir çok yazı olduğunu düşünüyorum.

Flasharşivi.com
– Bu siteyi önceden beri takip ediyorum. Güzel çalışmaları buradan indirip kendiniz de üzerinde değişiklik yapabilir ve nasıl yapıldığını öğrenmeye çalışabilirsiniz.

Fkash Okulu.COM
– hayran kaldığımı belirtmek isterim.. Flash ile geceli gündüzlü çalışılarak hazırlanmış her tür flash ile ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz mukemmle bir flash forum sitesi ama bildiğiniz forum kavramını unutun gitsin çünkü bu hiçbirine benzemiyor.

Bu siteyi tasarlayan ve kodlayan Savaş Tekin’i tebrik etmekten başka elimden bir şey gelmiyor..

Macromedia Flash
– EEEEEEEE tabiyki Macromedia’nın (Artık Adobe) Flash programını unutmayalım. her şeyimizi ona borçluyuz..

Macromediaturk.COM
– Açıklamama gerek oktur hehalde.. Türkçe kaynak sitesi..

Sonuçta Flash ile yada muadili diğer programlarla animasyonlar hazırlamak istiyorsanız ilk adresiniz Flash 4, daha sonra Flash MX2004 olmalıdır.

14 Mart 2007
– Bugün okulda Mayıs ayı sonunda sınıfça bir gezi düzenlenebileceği ve bir takım kurallara bağlanarak anlatıldı ve hadi gidelim dedi tabiyki herkes. Ama olayın iç yüzü pek o kadar parlak gözükmüyor tabiyki;

– Ulaşım- Konaklama-Yakıt -Araç-Gezi-Gidilecek Yer işin içine girince ister istemez büyük bir ücret bizim Ziraat Gezimizi engellemeye yetiyor da artıyor bile. Hiç bu kadar kendimi fakir hissettiğimi hatırlamıyorum. Min fiyatları duyuncada herkes bir anda offf çekmeye başladı zatenn
– Kısaca ne olduğunu anlatayım en iyisi. Okulun Mayıs ayının sonuna doğru 1 hafta süren Ziraat Gezileri düzenlendiğini ve belirli koşullara bağalanara bir öğretmen bir asistan ile yapılan geziler hakkında bilgi verildi. Son 3 yıldır kimse gitmiyormuş gezilere — eee nede olsa nedeni belli. Eskiden devlet gezilere ek bütçeden para yardımı yapıyormuş ama ne yazıkki artık bütçe adı olmasına rağmen içinde hiç bir şey yok. Ne kadar kötü değil mi? Bunun için bende bir kaç yere bakarak fiyat araştırması yapayım dedim ama pek iç açıcı sonuçlar elde edemedim doğrusu.

* En başta bir araç lazım ve yakıtı: Min 9 kişi olacaktır. Bu yüzden minibüs tarzı VOLT-Caravalle gibi bir araç baktım fiyatları 120 ile 150 YTL arası oynuyor. tabiyki bu fiyatlar 7 gün ile çarpılacak.

ilk iş Google’a girip Araç Kiralama diye arattım.
ve

Araba Kiraama.org
– Araba kiralama ve seyahat rehberi sitesi. illere göre seyahat acentaları ve araç kiralama firmalarının bilgileri ve web adresleri yer alıyor…

ve İzmir’i bulup bir kaç adrese tıkladım…

Almiragroups.com
– İzmirdeki araç kiralama şirketi. Aynı zamanda Yat kiralama mavi yolculuk – farklı turlar düzenleyen bir firma çıktı karşıma. Ford transit 9+1 kişilik 7+ gün kiralama bedeli 136 ytl demişler..

WayCarRental.com
– Başka bir araç kiralama servisi.Hyundai starex 9+1’i 7+ gün 130 Ytl’ye buldum.

sonra Konaklama için fiyat araçtırması yapayım dedim. İlk hedef Antalya olacaktı.
Tatil.com
– Yurt içi -yurtdışı – kampanyalı turlar -oteller-pansiyonlar-tatil köylerine ulaşım – konaklama için gerekli tüm bilgileri veriyor. Hemen aradım ve 30 milyon tam pansiyondan başlayıp 350 milyona gecelik fiyata kadar bir sürü ötel çıkardı. 30 milyonluk olan zaten 3kişilik oda için gecelik fiyat. çarp 6 ile ettimi sana 180 ytl. (beni öksürük tuttu…)

Kabaca bir hesap yaptığımızda : Konaklama için en düşük 180 YTl gözden çıkarmak gerekiyor. Aracı bulduk yakıtı için kişi başı 20 YTL eklenmeli. (Aracı kiralarsan daha da artar tabiyki) toplam 200 YTL2yi buldu bile.Yani hiç bir harcama yapmazsan minimum yaşam koşullarında 200YTl’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Tabiyki bu fiyat çalışan için hiçbirşey ifade etmesede ÖĞRENCİ için neler ifade ediyor bilemezsiniz..

* Bugünlük internet turumu bu şekilde tamamladım ve kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Birde haberlerde Avrupadan gelen turistler sırf Türkiyeye ceplerindeki para kalsın diye geldiklerini duyunca daha da kötü hissettim kendimi… Yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi