19 Şub
2007

– Şu günlerde yoğun olarak sorulan 2 adet soru var.Birincisi acaba WP 2.1’e geçsem mi?; ikincisi ise mesajıma yada sayfama Flash animasyon nasıl ekleyebilirim. Aslında bu bu kadar büyük bir sorun değil. Kişiler her zaman araştırmak yerine hazıra konmayı çok sevdiklerinden dolayı Google’a girip Flash yazsalar ve ya Flash animasyon olan bir siteye girseler (artık tüm sitelerde mutlaka 1 adet flash animasyon var) Kaynak kodunu inceleseler anında öğrenebilirler. Neyse, bildiğimi saklayayamama gibi bir problemim var; bu yönümü çok seviyorum…

WordPress 2.0.x sürümlerinde kullanılan kod:


scr=” Konum: swf dosyasının web alanınızda bulunduğu yeri doğru olarak yazmalısnız. ”
quality=” Kalite: medium ve ya low yapabilirsiniz bu animasyonun görüntü kalitesinin düşürürü ve ya yükseltir ”
width=” Genişlik : bu değeri çok iyi belirlemeniz gerekiyor. sayfanızdan yada sidebar kısmından taşmalar yaşanabilir ve temanızın düzeni bozulur ”
height=” Yükseklik : bu değer tamamen sizin isteğinize göre istediğiniz kadar uzatabilirsiniz görüntüyü.. ”

WP 2.1 sürümünde kullanabileceğiniz:


NOT:
* Aslında her iki sürümdede ilk kod kullanılabilinir. Bunun için Kullanıcılar/Profiliniz kısmından Yazarken zengin metin editörünü kullan seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterli.
* Mesajınızı tekrar düzenleme yaparken bu seçeneğin aktif olmadığını kontrol ederek gerekli değişiklikleri yapınız. Aksi takdirde Zengin metin edötürü bu kodları kendi yorumladığı şekilde kaydedecektir ve swf uzantılı flash dosyanız mesajınızda görüntülenemeyecektir.

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

6 Yorum - WordPress’te Yazıya Flash EklemekYorum Yaz / Geribildirimde bulun

 1. Yorumcu / kontes / 19 Mart 2007

  iyi günler elinize saglık.. kod için de tesekkürler ama halen pc mde yüklü flasha adresi hangi siteden alabilirim? yardımcı olurmusunuz?

 2. Yorumcu / Heytbecom / 19 Mart 2007

  ne demek istediğiniz anlayamadım ama yazdığım yazıyı şöyle özetleyeyim.

  * bilgisayarınızda bir adet, flash ile hazırlanmış swf uzantılı bir bir animasyonunuz var. Bunu html sayfasının içinde gösterebilirsiniz – isterseniz bloğunuzda mesajınızın içeriğine ekleyerek gösterebilirsiniz. Bu kodlar bu işe yarıyor.

  * flash animasyonunuz adresini doğru yazdığınızda sayfada sorunsuz şekilde görüntülenecektir. Animasyonunzu hostunuzun ana dizinine attınız. adresiniz http://www.isminiz.com ve animasyonunuzun adıda animasyon.swf. şimdi verilen kodda embed src den sonraki kısma http://www.isminiz.com/animasyon.swf yazmalısınız.

  – Eğer flash animasyonlar ile ilgili yeterli bilgi sahibi değilseniz:

  http://www.flashdersleri.com/html_dosyalar/dersler.html adresinden bilgi edinebilirsiniz…

 3. Yorumcu / Ali / 09 Temmuz 2008

  Kardeşim klavyeye basan parmakların dert görmesin 🙂

  Aslında her iki sürümdede ilk kod kullanılabilinir. Bunun için Kullanıcılar/Profiliniz kısmından Yazarken zengin metin editörünü kullan seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterli.

  Şu bilgiyi başka hiçbir sitede vermemişler bi kaç saattir uğraşıyordum nihayet senin dediğin şekilde yaptım ve oldu. Emeğine sağlık sağol..

 4. Yorumcu / Soner / 09 Ekim 2010

  eyvallah üstan güzel olmuş allah razı olsun

 5. Yorumcu / Gökmen / 14 Mart 2011

  Merhabalar.

  Şu anda elimde bloguma yüklemek istediğim bir adet .swf dosyası mevcut. wordpress’in ücretsiz bloglarından birine sahibim. WordPress sanırım .swf şeklinde olan uzantıların yüklenmesine izin vermiyor. Jpg, jpeg, ppt, pptx, doc, docx ve benzeri haricinde yükleme yapamıyorum.

  SWF’yi başka bir host sitesine yükleyip oradaki adresiyle de bu dedikleirnizi yapabilir miyim? Ve eğer yapabilirsem bana bu işi ücretsiz yapacağım bir host sitesi adresi vereiblir misiniz?

  Teşekkürler

 6. Yorumcu / abdullah / 15 Mart 2011

  Çok Güzel Eyvallah saolasın birde bunu dosyayı otamatik ekleyebileceğimiz bi eklentisi yokmu aceba kod yazmadan direk dosyayı secip ekle desek ekleyecek bi eklenti 🙁 varsa b ilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi