01 Oca
2007

– 2007 yılına girdik ve bakalım son dakika haberler neler. 2007 bizlere neler göstereceğini şimdiden belli edecek mi? Yoksa gerçekten farklı bir yıl olarak tarihe geçebilecek mi?
* 1 milyon YTL ”2653129” numaralı bilete çıktı.

* İstanbullular, yılbaşı kutlamalarını Taksim Meydanı’nda yapıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2007 yılına Taksim Meydanı’nda girmek isteyen İstanbullular için coşkulu bir kutlama programı düzenledi.
Yeni yıl için hazırlıklar sürerken, polis ekipleri de şu saatlerden itibaren İstanbul içerisinde güvenlik önlemlerini arttırdı. Polis ekiplerinin özellikle gece yarısından sonra alkol kontrollerini sıkılaştırması bekleniyor.
8 YAŞINDA BİRA İÇİYORLAR

Taksim Meydanı’nda eğlenen kalabalığın içinde ellerinde bira kutuları bulunan biri kız olmak üzere yaklaşık 8 yaşlarındaki 2 çocuk kameralara takıldı.

* Vatandaşlar bayram ve yeni yılı evlerinde ya da eğlence mekanlarında kutlarken, itfaiyeciler 2007 yılına görevleri başında girdi.
24 saat görev yapan itfaiyeciler art arda gelen yangın ihbarları nedeniyle 2007 yılına görevleri başında girdi. Ankara Altındağ İlçe Kurtuluş Grup Amirliği’nde görev yapan itfaiyeciler de yeni yıla çalışarak girenlerden. Grup amirliği yemekhanesinde kolalarını yudumlayarak televizyondaki yılbaşı programlarını izleyen itfaiyeciler, verilen yangın alarmı sonrası bir dakika içerisinde araçlarına binip olay yerine doğru hareket etti.

* Romanya ve Bulgaristan, geceyarısını geçmesiyle AB’ye resmen üye olmalarını kutluyor. 25 üyeli AB, böylece 27 üyeye sahip oldu.

* 2007 yılının ilk dakikalarında Bartın’da çifte mutluluk yaşandı. Doğumuna 35 gün kala dünyaya ikiz bebek getiren anne, 2 erkek bebek beklerken, bir erkek bir de kız çocuk dünyaya getirmenin sürprizi ile yeni yıla girdi. Ayrıca Yıldırım çiftinin 16 yıl sonra 2 çocuğu daha oldu.

* Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişinde 20 milyon YTL’lik büyük ikramiye ”5503833” numaralı bilete isabet etti. Büyük ikramiyeyi kazanan biletin ”çeyrek bilet” olduğu İstanbul (2), Adana ve Denizli’de satıldığı bildirildi.

Çekilişte 5 milyon YTL’lik ikramiyeyi ise ”1687854” numaralı bilet kazandı. Bu arada, 1 milyon YTL’lik ikramiyeye isabet eden ”2653129” numaralı biletin ”yarım bilet” olduğu ve İstanbul ile Ankara’da satıldığı öğrenildi.
– Çekilişte amorti rakamları ”0” ve ”7” olarak belirlendi.

* Ardahan’ın Posof İlçesi’nde yeni yıla deve oynatarak giren Posoflu gençler, davul-zurna eşliğinde kapı kapı gezip, vatandaşlardan yılbaşı harçlığı topladı.

Posoflu gençler tarafından organize edilen deve oyunu, sokak aralarındaki evlerin önünde davul-zurna eşliğinde başladı. Oyunu izlemek için koşuşturan çocuklar, deve muhafızları tarafından kemerle dövüldü. Deve ekibi dolaştığı her yerde halay çekti. Sokaktan geçen küçük çocuklarsa deveye bindirildi. Deveye binen bir çocuk, korkudan ağladı.

Haberler Mynet haber’den son dakika haberleri olarak alıntı yapılmıştır. Detaylar Mynet haberden ulaşabilirsiniz.

Reklam Alanı

 

Benzer YazılarEtiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Facebook / Aramıza katıl

Otomot Ağ / Hakkında

 

© 2010 Otomot.NET - Otomobil ve Motosiklet

14 Aralık 2006 tarihinden beri yayındayız. Site Haritası

OtomotWeb Teması Uretgec.com - Tasarım Ofisi